Спасибо, Россия, píše ruská hlásná trouba. A i jinak rozjíždí pozoruhodnou kremelskou fantazii

koláž: SF ()

Pan Svatopluk Otava používá pověstné pruty Svatoplukovy ke zmlácení světového imperialismu v čele s největším Velkým satanem USA a jeho prorokem Obamou a spol. Činí se na českých proruských webech (Czech Free Press) a je také překládán a azbukou tištěn v cizině, hádejte které.

Teď se rozjel na nejsvobodnějším médiu Parlamentních listech.

„Majdan, vraždění Rusů na Ukrajině a jejich souběžná degradace na podlidi v provedení baltských pidistátů, sestřelení MH 117, vpád do Sýrie. Předtím rozval Jugoslávie, Libye, Íráku. Zřízení největší vojenské základny v Evropě na území muslimského narkokresu Kosovo, zaplavování Evropy muslimskými nájezdníky, džihádistická základna v Bosně. Paralýza pudu sebezáchovy Západní Evropy, která ve svém vysněném Drang nach Osten vůbec nepozoruje, že američtí režiséři plánují i její kolaps.“

Klade si některé otázky, na které si sám dává odpověď.

„Komu prospívá vraždění rusky hovořících obyvatel Ukrajiny a bezprávné postavení rusky hovořících neobčanů Litvy, Lotyšska, Estonska? Rusku snad? Jaké výhody by získali Rusové ze sestřelení malajsijského, civilního letadla ve světovém mínění? Co by získal Putin tím, že by přes klopotně dojednané příměří v Sýrii nechal po vojenském útoku USA na Syrskou armádu bombardovat humanitární konvoj? Jak může Rusko těžit z rozpoutání války proti téměř desateronásobné přesile NATO?“

Otavovi je to jasné. Podle něj jsou Putinova rozhodnutí „produktem jeho osobnosti“ a ta Obamova „pouhými výslednicemi pohybu loutky, jíž přikyvování nebo vrtění hlavou přikazují provázky v rukou vodičů a samostatné myšlení není dřevěné hlavě jaksi vlastní. Dokonce ani té ebenové nikoli“.

Ruský prezident je údajně „respektovaným a v Rusku i milovaným mužem“.

aaa

Není nad to vybrat si správné médium…

Nechme stranou (tragi)komičnost takových výlevů. Ani naše odpovědi nemusí být příliš komplikované. Pokud jsou ruští občané Litvy, Lotyšska a Estonska pod hrůzovládou Bruselu tak utiskovaní, je záhadou, proč už dávno masově neprchli do Ruska. Evropská část Ruska vymírá a statistiky populace vylepšuje připočtení lidí z anektovaného Krymu a populační píle obyvatel středního a východního Ruska. Rusku obyvatel v posledních letech přibylo, ale Rusové nějak vymírají. Komu by se tam chtělo, leda šílenci.

Jak jsme mohli číst v četce už loni: „Ruská ministryně zdravotnictví Veronika Skvorcovová přičítá vyšší úmrtnost neuspokojivé epidemiologické a hygienické situaci. Zdravotnická statistika vykazuje zejména nárůst úmrtnosti na chřipku, zápal plic a jiné respirační choroby. Počet úmrtí na tyto nemoci se v Rusku navzdory očkování v poslední době zvýšil o čtvrtinu. Svůj vliv má i alkoholismus a drogová závislost, která v Rusku nebyla epidemických rozměrů.“

Když to říká ruská ministryně zdravotnictví a ne Hlas Ameriky financovaný Kongresem USA, o něčem to vypovídá. Co se dá dělat, mrtvé Rusy lze utajit jen tehdy, když padnou na Ukrajině a v Sýrii, protože na to mají v Rusku zákon. Nikdo nemá vědět, kolik životů stojí Putinova zahraniční dobrodružství.

Jen za první čtvrtletí loňského roku se zvýšila úmrtnost oproti stejnému předloňskému období o 3,7 procenta. Premiér Dmitrij Medveděv chce podle zprávy agentury TASS vypracovat komplexní celostátní program, díky němuž by situaci bylo možné do roku 2018 napravit. Tak to jsme zvědaví.

Ta láska k Putinovi je nějak smrtelná. Že k volbám, kde byly zvoleny jen Putinovy strany nebo tzv. liberálové Žirinovského, tedy spíše fašisté nejspíš založení KGB, přišlo 47,8 procenta oproti 60 procentům při předchozích volbách v roce 2011. To svědčí buď o nebývalé důvěře v Milovaného vůdce, který volby nepotřebuje, nebo o apatii obyvatel, kteří už v žádnou změnu nevěří. Volební zákon byl ostatně upraven tak, aby nerežimní kandidáti v jednomandátových obvodech neměli šanci.

Další otázečky: „Komu prospívá vraždění rusky hovořících obyvatel Ukrajiny…?

To je přece prosté, prospívá chaosu a chaos na Ukrajině prospívá Rusku. Stabilní a prozápadní Ukrajina Rusku moc nevyhovuje. Ještě by vlastní občané dostali nějaké choutky. Národní garda s povolením střílet do davu už se o to postará. Kdepak nějaký terorismus a extremismus a „majdany“. A byla to snad Ukrajina, kdo okupoval část Ruska?

„Jaké výhody by získali Rusové ze sestřelení malajsijského, civilního letadla ve světovém mínění?“

Výhody žádné. Nikdo ani neříká, že Moskva nechala malajsijské civilní letadlo sestřelit schválně. Sestřelení je výsledkem řádění proruských separatistů, které Kreml vybavil raketovým systémem BUK, který kremelští Rusové nejspíš ovládali, protože kvalifikaci na to mají oni. Moskva dodnes zatlouká a vymýšlí si nesmysly o sestřelení ukrajinským letadlem. Komu prospívá zatloukání, je jasné.

„Co by získal Putin tím, že by přes klopotně dojednané příměří v Sýrii nechal po vojenském útoku USA na Syrskou armádu bombardovat humanitární konvoj?“

Platí totéž, jako u jiných civilních obětí. Přímo tím nezískají nic, krom toho, že demonstrují, jak na lidi „dole“ kašlou. Jedinec neznamená pro Rusko nic, jsou to jen čísla a ta čísla se musí tutlat. Jen jde to tutlání v roce 2016 o dost hůř, než v době Brežněva.

A ještě jedna demagogická perla: „Jak může Rusko těžit z rozpoutání války proti téměř desateronásobné přesile NATO?“

Nijak. Rusko ví, že proti němu nikdo žádnou válku rozpoutat nechce. Ruská propaganda kombinuje tvrzení, že Rusko je silné a každému se ubrání s poněkud protikladným tvrzením, že je přece obklíčeno NATO a co do výzbroje slabší.

Další Otavovy výroky by se taky daly rozebírat, třeba známá nepravda, že se Američané chtějí zmocnit nerostného bohatství Sibiře. Tam by si Rusko mělo dát pozor spíš na Čínu, která mu Sibiř postupně zalidňuje a vesele tam podniká, přičemž vůči Pekingu Moskva v této věci už dost kapitulovala.

Ale co se dá dělat, putinovská mysl důvěřuje Vůdci přímo pravoslavně.

aaa

Na serveru news2.ru/ napsal loni 25. listopadu p. Otava článek, který je nutno si užít i v originále.

„Спасибо, Россия, за то, что ты снова (уже в который раз) принимаешь на себя огонь, который мы сами спровоцировали. Спасибо, что, несмотря на наше неизменное давнее предательство настоящих ценностей, ты снова борешься с демонами, которых мы сами создали с помощью международных «банкстеров» и которых питает и поддерживает олландовско-меркелевский союз.“

Kdo není postižen povinnou výukou ruštiny, může se ten klenot dočíst – jak jinak než v Parlamentních listech 20. 11. 2015):

„DÍKY RUSKO, že opět (jako už po mnohokráte) vytahuješ horké kaštany z ohně, které jsme tam hodili. Díky, že navzdory naší historicky permanentní zradě skutečných hodnot opět válčíš s démony, které jsme za pomoci  mezinárodních banksterů sami vytvořili a které námi tolerované hollandeovsko-merkelovské manželství stále živí a podporuje. Díky za to, že navzdory nikým nevolené Evropské komisi se s námi, navzdory našim stálým zradám, vůbec hodláš bavit.“

Jistě, Rusko se nepochybně chce s někým bavit. Otázka jen je, s kým a o čem.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner