10 nejskandálnějších výroků Donalda Trumpa aneb Vstříc Putinovi a stop muslimům a „škaredým“

Eric Drooker

Realitní magnát a podle časopisu Forbes 488. nejbohatší člověk světa Donald Trump je zatím bezesporu největším překvapením v amerických prezidentských volbách. Představitelé republikánské strany, politologové i novináři očekávali, že se Trump svou prostořekostí a bezbřehou arogancí dříve nebo později zničí sám. Trump nicméně vede s náskokem 87 delegátů před druhým Cruzem dost možná právě pro svou nevybíravost. Připomeňte si deset nejvýbušnějších výroků, se kterými Trump během dosavadní kampaně přišel.

O Johnu McCainovi, několik let mučeném veteránovi vietnamské války: „Není to válečný hrdina. Dobře, tak tedy je válečný hrdina, protože se nechal chytit. Já si vážím těch, co se chytit nenechali“
Tímto výrokem Trump šokoval hned ze začátku své kampaně v červenci loňského roku. Kdekdo byl pevně přesvědčen, že urážka válečného veterána a jedné z největších osobností současných Spojených států Trumpovi u voličů neprojde.

Na adresu Carly Fiorinové, republikánské kandidátky: „Podívejte se na ten obličej! Jak by tohle mohl někdo volit? Dokážete si představit, že takhle vypadá naše příští prezidentka?“
Osobních útoků proti ostatním republikánským kandidátům podnikl Trump hned několik (poukazoval na vzhled, na to, že se protikandidát potí a podobně) a další nás zřejmě čekají. Tento výpad byl ale asi ze všech nejpodlejší.

„Donald J. Trump volá po totálním a kompletním zákazu vstupu muslimů do Spojených států“
Po pařížských teroristických útocích se Trump rozhodl, že jako prezident nepustí do Ameriky už ani jednoho muslima. Jak ale hodlá muslimy od ostatních turistů, přistěhovalců i obchodníků odlišit, to neprozradil.

Eric Drooker

„Když  sem Mexiko posílá své lidi, neposílá ty nejlepší. Posílá lidi, kteří s sebou přinášejí své problémy. Přinášejí sem drogy a kriminalitu. Jsou to znásilňovači a někteří z nich, uznávám, jsou dobří lidé.“
V nedávné televizní debatě Trumpa upozornil jeho soupeř Marco Rubio na to, že při realizaci svých projektů zaměstnával stovky ilegálních imigrantů z Mexika, které by teď rád vyhostil.

„Můžu si stoupnout doprostřed 5. avenue a zastřelit někoho, a stejně voliče neztratím.“
V době, kdy už Trump s přehledem vedl průzkumům před primárkami, dával svou jistotu pořádně znát.

„Mohli jste vidět, že jí šla krev z očí. Šla jí krev z…všeho možného.“
Po jedné z předvolebních debat vznesl Trump alternativní teorii o tom, proč měla moderátorka Megyn Kellyová nepříjemné otázky.

„Je velmi těžké útočit na můj vzhled, protože vypadám tak skvěle.“
Vtipálci si často utahují z Trumpova účesu, ten se s nimi vypořádal jako správný narcis.

Putin je silný vůdce… Dělá si z našeho prezidenta sekanou.“
Že by už Trump přemýšlel, koho si pozve na první oficiální návštěvu do Bílého domu? Není pochyb o tom, že pokud by byl zvolen, s ruským prezidentem si bude rozumět.

„Díval jsem se, když padala dvojčata. Díval jsem se na to v New Jersey a viděl jsem tisíce a tisíce lidí slavit, když centrum spadlo“
Jak by asi vypadal Trumpův prezidentský projev na výročí 11. září? A co další teroristické útoky v Americe?

„Řekl bych, že kdyby Ivanka nebyla moje dcera, asi bych s ní chodil“
Trump se rád chlubí svou dcerou z prvního manželství a úspěšnou modelkou Ivankou. Možná by ji jako prezident využil pro funkci první slečny, přeci jen není jisté, jestli by mu současné třetí manželka vydržela až do konce mandátu.

 

 

 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner