114 českých poslanců schvaluje krádež

Předseda KSČM Vojtěch Filip (repro ČT)

Předseda KSČM Vojtěch Filip | FOTO: repro ČT

Více než polovina. Celkem sto čtrnáct členů české poslanecké sněmovny zvedlo ruku pro návrh, který znamená zdanění náhrad církvím. Zjednodušeně návrh, který nařizuje zdanění něčeho, co bylo ukradeno. Je to skandální, donebevolající drzost a ukázka naprostého morálního úpadku čelných představitelů naší země.

Vláda Andreje Babiše vyhověla komunistům. Ale příliš ji to nebolelo, protože sám Babiš je bývalý agent StB, což nevadí jeho spolustraníkům, v ČSSD se taky nebrání okrádání a Okamurova SPD se k tomu přidala, protože dobře ví, že její voliči zatleskají.

Takže co bude příště? Znárodňování? Ale to už tu taky máme, přinejmenším v podobě zneužívání zajišťovacích příkazů. Co dál? Cenzura? Zavírání nepohodlných kritiků? Zákazy stran? Třídní boj? Právní stát dostal takovou facku, jaká tu dosud nebyla.

Nezbývá nám než nevěřícně kroutit hlavou, protože prezident republiky zákon také podepíše. Česká politika zlegitimizovala komunistickou krádež a opět postavila církve do role nepřítele, přesně tak, jak tomu bylo před rokem 1989.

Nezbývá než pogratulovat panu kardinálu Dukovi, zastánci našich nejvyšších ústavních činitelů a prý také tradičních hodnot. Babišovým novinám před časem říkal, že se něco podobného nemůže stát. Ostatně také říkal, že s kauzou Čapí hnízdo se to přehání. A nezapomínejme, že si vzal od Miloše Zemana vyznamenání.

Ohýbání práva nikdy nevede k ničemu dobrému. Naopak – od krádeží už zbývá jen krůček k dalším zločinům, nebo alespoň k jejich schvalování. Ostatně pokud jde o napadání poslanců z rasových a politických důvodů, k tomu tady u nás také mlčíme.

Je opravdu smutným zjištěním, že se český národ naprosto nepoučil ze své minulosti. Spíše se zdá, jako by se do ní chtěl mermomocí vrátit.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]