17. listopad – ideální čas na výluku metra

Archiv F24

Ilustrační foto | FOTO: Archiv F24

Místo aby došlo 17. listopadu, kdy se očekává v Praze vysoká účast na všemožných výročních akcích, k posílení městské hromadné dopravy oproti jiným státním svátkům, dojde k omezení provozu metra. Dopravní podnik k tomu má svůj důvod, ovšem načasování výluky na nejvytíženější trase C na Den boje za svobodu a demokracii k udržení demokracie právě nepřispívá. Lidé budou muset v úseku Muzeum–Kačerov využít náhradní autobusovou dopravu. Ne že by šlo o fatální záležitost, některým lidem to ale jistě poskytne vítanou výmluvu, proč demokratický proud v centru hlavního města nepodpořit. Na druhou stranu je třeba uznat, že na státní svátek a o víkendu nebude ve městě takový provoz jako ve všední den.

Výluka na nejstarší trase C proběhne od zahájení provozu v pátek 17. listopadu a potrvá celý víkend. Dopravní podnik potřebuje mezi stanicemi Budějovická a Pražského povstání nahradit téměř 400 dřevěných pražců pražci betonovými. V noci, kdy metro nejezdí, stačí pracovníci vyměnit jen asi šest pražců.

Pokud se chystáte podpořit svou účastí akce na podporu demokracie a pojedete do centra města ve směru z Jižního Města, raději počítejte s časovou rezervou. Metro v daném úseku nahradí autobusová doprava XC a posílené linky č. 135 a 196.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner