17. listopad za Babiše a Zemana. Oba pánové ukazují, že jejich svátek to není

Andrej Babiš (ANO) a Miloš Zeman (ČTK)

Andrej Babiš (ANO) a Miloš Zeman | FOTO: ČTK

Současný prezident Miloš Zeman svátek 17. listopadu pošpinil, když se během jeho oslav spojil s xenofoby a svezl se na těch nejnižších pudech občanů během strašení migrační vlnou. A pak raději zmizel a svátek již neslavil, protože nechtěl, aby na něj znovu létala vajíčka. Andrej Babiš zase musel čelit protestům, kterých se bál, a tak začal věnce pokládat v noci. Tyto věnce dokonce několikrát skončily v koši. Oba pánové ukazují, že jejich svátek to skutečně není, protože svoboda a demokracie lidem, jako jsou oni, nepřeje.

2014

NE Zemanovi

Tisíce lidí přišly na Národní třídu vyjádřit frustraci z prvních měsíců Zemanova mandátu. Přinesli si s sebou červené karty, které se staly na dlouho symbolem odporu proti němu. Sám Zeman byl tehdy na Albertově a lidé po něm házeli vejce.

2015

Zeman s rasisty a xenofoby

Na Albertov se Zeman vrátil i v roce 2015. Stál tam tehdy po boku rasisty Martina Konvičky či ruské propagandistky Jeleny Vičanové. Byl to opravdu ostudný pohled, který doprovázel dav z části opilých, z části zfanatizovaných Zemanových voličů.

2016

Zeman se schoval, Pithart varoval před Babišem

Na Albertov se vrátili studenti. Promluvil k nim mj. Petr Pithart, který řekl: „Jste nebo brzy budete voliči. V následujících volbách budete moci vedle normálních stran vybrat také firmu. A firma se liší od politických stran tím, že se v ní doopravdy nehlasuje.“ Konala se ale i demonstrace na Zemanovu podporu, přišly ovšem asi tři stovky lidí.

2017

Pískot na Babiše

Po vyhraných volbách v říjnu 2017 dorazil Andrej Babiš na Národní třídu, kde se setkal s hlasitým odporem nejen kvůli spolupráci s StB, ale také proto, že již v té době vyjednával o podpoře KSČM. Zeman pokračoval ve své nové tradici a k nejdůležitějšímu svátku mlčel. Nedorazil nikam.

2018

Babiš se plížil na Národní, pak se proti němu
protestovalo

17. listopad 2018 následoval po zjištěních o únosu Babišova syna na Krym. Šéf hnutí ANO se bál odpůrců, a tak na Národní třídu přišel položit věnec už v noci. Odpoledne proti němu protestovaly tisíce lidí nejen v Praze, ale i v dalších městech. Zeman nikde.

2019

Velkých třicet let

Kulaté…

Přečetli jste část exkluzivního obsahu pro předplatitele Týdeníku FORUM

Pokračujte dál ve čtení přihlášením do čtenářské zóny. Online verze článku je dostupná pouze pro předplatitele digitální verze předplatného.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články