Miloš Zeman v den výročí invaze vojsk Varšavské smlouvy a krvavého potlačení následných demonstrací přijal na zámku v Lánech šéfa komunistů Vojtěcha Filipa.

Miroslav Kalousek v této souvislosti poukázal na skutečnost, že na oficiálním FB profilu Pražský hrad – Kancelář prezidenta republiky, je napsáno „21. srpna 1968. Nezapomínáme.“

„To jsme si všimli, že nezapomínáte. V den 51. výročí okupace a 50. výročí teroru, kdy komunističtí esesáci (Lidové milice) mlátili a vraždili bezbranné sousedy, přijímá prezident republiky šéfa komunistů. Ani my nezapomeneme,“ komentuje nejnovější hradní absurditu Kalousek.

Zeman si přijetím komunisty v den výročí bolševického teroru počíná stejně cynicky jako loni při jmenování vlády agenta StB Babiše opřené o komunisty v Den památky obětí komunistického režimu (27. června), na nějž připadá výročí komunistické justiční vraždy opoziční političky Milady Horákové.

Možnost, že jde o pouhou náhodu či neohrabanost muže v úřadu prezidenta, lze vyloučit. V Den boje za svobodu v listopadu 2015 Zeman stanul na pódiu s protiislámským populistou Martinem Konvičkou a předlistopadovým i polistopadovým komunistou Miroslavem Janstou.

Revue Forum Banner
David Horák
David Horák
Redaktor deníku FORUM 24
Další články autora