Rezoluce Evropského parlamentu odsuzuje pakt Molotov-Ribbentrop

archiv

Ministři Ribbentrop a Molotov po podepsání pověstné smlouvy. | FOTO: archiv

Evropa se začíná nesměle bránit účelovým dezinterpretacím z Kremlu. Evropský parlament aktuálně přijal rezoluci o „významu evropské paměti,“ odsuzující pakt mezi nacistickým Německem a „Sovětským svazem“, který těmto zemím v podstatě umožnil vpád do Polska v roce 1939.

Twitter, polské ministerstvo zahraničí

Den černé stuhy připomene i pakt nacistů s komunisty

Předmětný dokument vyzývá Evropskou komisi, aby rozhodně bránila „snahám současného ruského vedení překrucovat historická fakta a zastírat zločiny spáchané Sovětským totalitním režimem“.

Zmíněnou rezoluci evropští zákonodárci přijali příhodně v předvečer Evropského dne památky obětí stalinismu a nacismu, známého též jako Mezinárodní den černé stuhy, který se připomíná 23. srpna. V roce 1989 v tento den proběhla v pobaltských zemích demonstrace proti sovětské okupaci známá pod jménem baltský řetěz.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner