99 let od vzniku republiky lidé oslaví na Staromáku. Připomenou, že patříme na Západ

Foto: Anna Hrochová

Demonstrace proti Babišovi na Václavském náměstí. Vlajka ČR. | FOTO: Foto: Anna Hrochová

V sobotu uplyne 99 let od vzniku Československa. Tradiční akcí výročí uctí Miloš Zeman na Pražském hradu. Předá ocenění vybraným osobnostem. Jedno by prý měla získat také Helena Vondráčková. Někteří lidé ale budou slavit po svém.

Na Facebooku vznikla událost, která zve v sobotu na Staroměstské náměstí. Smyslem má být připomínka, že Česká republika patří na Západ. Evidentní je narážka na výsledek voleb a činy Miloše Zemana. On, Andrej Babiš a Tomio Okamura, kteří společně vymýšlejí vládu, mají blízko k Rusku.

„Pojďme oslavit výročí vzniku republiky. V letošním roce uplyne 99 let od vzniku samostatného Československa. Vzhledem k tomu, že tento den chápeme jako příležitost připomenout si význam svobody a demokracie, chceme svátek 28. října důstojně oslavit. Zároveň považujeme za důležité dát najevo, že naše země patří na Západ,“ stojí v popisu sobotní akce.

Dalších několik akcí se v centru Prahy uskuteční 17. listopadu. Půjde o setkání namířená proti Zemanovi, Babišovi, Okamurovi a komunistům. Jejich smyslem má být připomínka ideálů listopadu 1989 a upozornění na to, že o svobodu můžeme velmi rychle přijít.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner