Vítězný projev podle Babiše: Stěžoval si, navážel se do novinářů a sdělil, kdo všechno ho zradil

Andrej Babiš (Zbyněk Pecák)

Andrej Babiš | FOTO: Zbyněk Pecák

Projev premiéra Andreje Babiše po komunálních a prvním kole senátních voleb nebyl ani zdaleka tak nadšený, jak tomu bylo po volbách sněmovních. Nelíbal Marka Prchala, ale naopak si stěžoval na to, kdo všechno ho zradil, a poučoval novináře o tom, jak se mají ptát a jak o jeho straně mají informovat.

„Mě fakt baví, jak se píše…“ To byla nejčastější věta z Babišovy řeči. Hnutí ANO nemělo ve srovnání s vynaloženými desítkami milionů úspěch v Praze a Babišovi to zjevně vadilo, odmítal se k výsledkům v hlavním městě vyjadřovat. Podle něj za to mohou strany, co proti němu dělaly negativní kampaň, a také údajné lži v médiích.

Babiš také samozřejmě zdůrazňoval, jak mu píší babičky, že mají nyní jízdné zdarma. „My nejsme levicoví, jsme pro všechny,“ opakoval paradoxně premiér, jehož strana prostě a jednoduše vyluxovala voliče ČSSD, KSČM a SPD, tedy těch typicky levicových, kterým právě předseda vlády svými rozhodnutími rozdává peníze jako svou osobní kampaň.

Babiše také rozhodily dotazy novinářů, jak se to stává běžně  na všech jeho tiskových konferencích. Navážel se do redaktora Ondřeje Kundry z týdeníku Respekt a místo normální odpovědi mu sdělil, že čte jeho Twitter.

Andrej Babiš byl po volbách evidentně nespokojený, protože dobře ví, že za volby zaplatil nesrovnatelně víc, než získal. Premiér samozřejmě také kritizoval Českou televizi, protože prý dělá reklamu Pirátům, několikrát se navezl do ODS, protože si uvědomuje, že to je jeho nejvážnější konkurent.

„Já jsem premiér. Jsem premiér všech.“ Babiš chce, abychom si všichni uvědomovali právě tohle. Je ochoten dobře mluvit jen o takových kandidátech jiných stran, kteří by s ním byli ochotni spolupracovat, jako je například Jiří Čunek. Ale ta neschopnost přenést se přes to, že úplně všechny si koupit nelze, je u šéfa hnutí ANO prostě zjevná a nedokáže ji potlačit. Asi si zapomněl vzít homeopatika na křivdu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner