Antivaxerství a podpora Ruska: Neočkovaní „bojovníci za mír“ slouží Putinovi

Demonstrace proti povinnému očkování na Václavském náměstí v Praze (12. 12. 2021) (ČTK/Šimánek Vít)

Demonstrace proti povinnému očkování na Václavském náměstí v Praze (12. 12. 2021) | FOTO: ČTK/Šimánek Vít

V postmoderní realitě se paranoidní vize stávají doložitelnou realitou. Koncem února letošního roku se jak na jeden řízný povel z Kremlu většina naší antivax scény proměnila v omlouvače ruského vpádu na Ukrajinu, rusofily a bojovníky za mír. Ovšem „mír“ v jejich konceptu znamená kapitulaci Ukrajiny, která by se poté stala ruskou kolonií. Tohle propojení výslovně potvrzují i sami antivaxeři a přátelé Ruska. Dobrým příkladem je facebooková skupina „NEOČKOVANÍ CZ, SK pro MÍR! NE VÁLCE!“ a její správce Petr Červenka. Tato skupina má více než 24 tisíc členů.

Facebook je dějištěm významné složky ruské hybridní války vedené proti Západu. A zvlášť silně se ruští dezinformátoři soustřeďují na východoevropské země, ruským názvoslovím „blízké zahraničí“. Postkomunistické země, které chce eurasijské impérium získat zpět jako svou kolonii. Ukrajinu už začal Putin kolonizovat vojensky. Na Česko a Slovensko – díky blízkosti jazyků jsme terčovou zemí dezinformací společně se Slováky – zatím dopadají jen střely ruské propagandy.

Provázanost antivaxerské scény s dnešními „bojovníky za mír“ je odvoditelná z motivací Ruska, ověřitelná personálně (včerejší antivax aktivisté dnes masově bojují proti ukrajinským uprchlíkům) a nyní se k ní přihlásili někteří antivaxeři zcela výslovně sami.

NEOČKOVANÍ CZ, SK pro MÍR! NE VÁLCE!

Veřejná facebooková skupina s tímto názvem nic neskrývá – což zaslouží ocenit alespoň třemi lety ve vězení. Do skupiny sdílejí nejrůznější profily včetně (pravděpodobně) strojových falešných účtů, tedy botů. A obsah je zcela nezakrytě proruský, podporující Putinovu válku a omlouvající válečné zločiny ruských vojáků. Správcem je účet Petr Červenka. V informacích se dočteme: Vzhledem k připravované perzekuci odmítačů očkování je vytvořena tato skupina, která má propojit všechny perzekuované ⁠– neočkované. V jednotě je síla a jsou nás milióny!!!

()

Několik příkladů z obsahu: K fotografii generála Pavla systémem řetězového sdílení je připsáno: „Slušní a chytří“ volili Karla a Jirku. „Slibuji, že budu dobrým prezidentem Ukrajiny.“ Účet Václav Doležel připisuje: Všechny UK soudruhy pozatvarat do hladomorny a hodit je krokodýlům. (Citace redakčně neupravujeme, pozn. red.)

Vizuální výkřik: „Naše amatérská vláda rozdala vrtulníky a teď nemáme techniku na požar v Českém Švícarsku, Fialo DEMISI.“

Dále je tu video z jízdy „vlastenců“ po Praze z dílny dezinformační Raptor.tv a s popiskem Proč jsme jeli? Aby ti, kdo stáli na Václavském náměstí věděli, že tohle je naše země. Nestrpime její obsazování uprchlíky a nikým a nikdy. A účet Iren Vlčice dopisuje: “My jsme doma…. A né tito uřvanci s žlutomodrymi hadry se znaky Azov……. Proč ti chlapi, muži nebrání svou tolik vychvalovanou zem??? Když maji brannou povinnost a jsou zde, tak to jsou DEZERTEŘI..když mají zakaz opouštět všichni muži od 18let UA.???“

Správce Petr Červenka

Profil, ze kterého Petr Červenka spravuje stránku neočkovaných putinčíků, je jedna velká galerie toho nejslabomyslnějšího „jako humoru“ na účet dnešní vlády. Najdeme zde například fotomontáž, jak si členové vlády opékají buřty na ohníčku a v pozadí za nimi hoří les.

(Týdeník FORUM)

Případně Červenka sdílí fotku s textem: „Zajatý ukrajinský voják podstupuje lékařskou prohlídku. Jeho tetování potvrzuje, jak důležitý je proces denacifikace Ukrajiny. Takovým lidem český protektorátní premiér Fiala dodává munici a zbraně.“ Na obrázku je muž s vytetovaným hákovým křížem. Facebook dodává: „Nepravdivé informace. Zkontrolováno nezávislými subjekty zabývajícími se ověřováním faktů.“ A odkazuje na server Demagog.cz: „Běloruský vězeň s vytetovanými svastikami je vydáván za ukrajinského vojáka.“ Ale to je jen vedlejší profil správce skupiny neočkovaných ruských švábů.

Červenka o sobě uvádí, že pracoval ve společnosti Svoboda a přímá demokracie Česká Lípa. Žádné školy k zobrazení. Žije v Jablonci nad Nisou. Pochází z Jablonce, Liberecký kraj.

Skupina neočkovaných kremlofilů s jejich Vůdcem na účtu Petr Červenka ale plně prokazuje několik neveselých skutečností: už od počátku bylo antivax hnutí ⁠– dle rychlosti jeho proměny v přátele ruských okupantů – projektem ruské vlivové dezinformační agentury. Kteří antivaxeři jsou vlastizrádci a kteří jen užiteční Putinovi idioti, budou muset rozkrýt orgány činné v trestním řízení. Už půl roku války soustavně a zcela nerušeně šíří ruskou propagandu, hlásají dezinformace (případně postaru sprostě lžou) a otevřeně pomocí lží a dehonestačních malovánek útočí na demokraticky zvolenou vládu této země a podkopávají samotné demokratické zřízení. Což je – podobně jako ve věci očkování a pomoci Ukrajině – dalším z cílů Ruska.

Pokud úřady nechají ruské šváby, aby se v Putinově žoldu rozlézali stejně rychle a hlasitě jako dosud, tak naši demokracii rozloží.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]