A. Babiš přece jen spolupracoval s StB, jen to byl ministrův bratr

Eric Drooker

Týdeník Euro přišel s velmi zajímavou informací. Podle ní A. Babiš podepsal vázací akt s komunistickou tajnou službou. Dokument se dá dodnes najít v archivu slovenských bezpečnostních složek. Jediným rozdílem mezi údajným svazkem agenta „Bureše“ a druhého Babiše je fakt, že skutečná složka patří bratrovi českého ministerstva financí Andreje, který se občanským jménuje Alexander, krycím pak byl označen jako „Miki“.

Bratr druhého nejbohatšího Čecha Alexander Babiš je mladším sourozencem českého ministra financí. Když mu bylo necelých třicet, dokázal Státní bezpečnosti svou oddanost. Jak píše Euro, upozorňoval Babiš kontrarozvědčíky na „protistátní živly“ v podniku zahraničního obchodu Omnia.

Alexader-Babiš

Zahraniční cesty za odměnu
V rámci výhod socialistického činitele cestoval mladší z Babišů bez omezení po Západě. Nejčastějšími destinacemi byly Francie, Německo, Jugoslávie nebo Rakousko. V roce 1989 zavítal Alexander za svým bratrem do Maroka, aby zjistil, jak se Andrejovi vede jako vyslanci firmy Petrimex.
Rok a několik měsíců dokázal Alexander Babiš zůstávat v ústraní. Před nedávnem se ovšem dostal do širšího povědomí veřejnosti. Důvodem jsou novely zákona o pojišťovnictví a jeho zprostředkovatelích. A právě jednou z firem, které by se v tomto odvětví rády úspěšně usadily, je Scheibner Insurance Broker. Otázka stojí, jak velká náhoda je, že tato firma patří Alexandrovi Babišovi. A také jaký vliv v ní bude mít jeho bratr, ministr financí.
Pojišťovnické poradenství ale podle týdeníku Euro je jen drobností v podnikání Babiše juniora.

Euro má konkrétní informace
„O sedm let mladší Andrejův bratr je také členem představenstva česko-arabské obchodní komory Czech Gulf Business Council. Komoru vede pražský advokát Robert Pergl, který měl v minulosti blízko k lobbistům Tomáši Hrdličkovi a Romanu Janouškovi. Tento vlivný právník je předsedou Komory administrátorů veřejných zakázek a taktéž členem expertní skupiny ministerstva pro místní rozvoj k zákonu o veřejných zakázkách.“

Já na bráchu, brácha na mě
Začíná to vypadat, že skutečně existuje ve světě Andreje Babiše někdo, koho si k sobě pustí blíž než ostatní. Bratr, kterého dokázal skrývat, je přitom muž se stejným výcvikem v „jednání s lidmi“.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner