A co slíbil Zeman vám? Proč není potřeba věřit Babišovi a jeho pokusům

Premiér Andrej Babiš (ANO) a prezident Miloš Zeman (ČTK/Šulová Kateřina)

Premiér Andrej Babiš (ANO) a prezident Miloš Zeman | FOTO: ČTK/Šulová Kateřina

Andrej Babiš se pochlubil tím, že prý mu Miloš Zeman, těsně před tím, než ho převezli do nemocnice, slíbil dva pokusy na sestavení vlády. Úsměvná záležitost. Je jasné, proč to Babiš říká, ale není jasné, proč by mu to měl kdokoliv věřit. Oba pánové v tomto příběhu, Zeman i Babiš, jsou totiž oficiálně potvrzenými lháři. To je první problém.

Tou další komplikací je stav Miloše Zemana. Ten byl při převozu možná v bezvědomí, když ho vykládali ze sanitky, hlavu mu přidržoval lékař, prezident se nehýbal, měl zavřené oči. Těžko věřit, že těsně před tím by s čistou hlavou uvažoval o nějaké povolební strategii.

Třetím důvodem, proč není třeba se zabývat informací o dvou slíbených pokusech od Zemana, je fakt, že by takové pověření, i kdyby se skutečně stalo, vůbec nic neznamenalo. Babiš už žádnou vládu nesestaví, přesněji řečeno, nikdo s ním do vlády nechce a žádná případná jeho vláda by si ve sněmovně neprosadila vůbec nic.

Koalice SPOLU ()

Vzhledem k tomu, že Zeman je podle zjištění Seznam Zpráv chvílemi dezorientovaný, hodně spí a například na Viktora Orbána prý mluvil rusky a říkal mu Andreji, je dosti nepravděpodobné, že by vůbec věděl, s kým mluvil a co mu vlastně slíbil. I kdyby rozhovor o nějakém pověření skutečně proběhl. Zeman si mohl myslet například, že pověřuje zahradníka, aby vysadil dva záhonky.

Jde o další kauzu, kterou republika musí řešit jen kvůli neschopným a cynickým spolupracovníkům Miloše Zemana. Trvale odmítají veřejnost seznámit se zdravotním stavem hlavy státu a jeho schopnostmi zastávat svěřený úřad a pravomoci. To, společně s informacemi, které postupně prosakují, vede stále více poslanců a senátorů k závěru, že budou muset přistoupit k odebrání pravomocí prezidenta. Není se čemu divit.

Zdá se totiž, že za pár dní může Mynář přijít s tím, že mu prezident slíbil Pražský hrad, Ovčáček, že mu Zeman daroval Karlštejn, a Nejedlý s tím, že Zeman pozval do České republiky ruskou armádu. A co Zeman slíbil vám?

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]