Vladislavský sál, místo neodmyslitelně spjaté s českou státností, pronajala Správa Pražského hradu společnosti Louis Vuitton. Značka tam bude pořádat slavnostní večeři. Takový krok je jen dalším rozhodnutím, které zapadá do mozaiky absolutního papalášství a buranství, které Pražskému hradu pod vedením Miloše Zemana vládne.

Když o celé věci informoval server Aktuálně.cz, bývalý mluvčí prezidenta Václava Havla Ladislav Špaček uvedl, že se Hrad zjevně snaží hledat cesty, jak zvýšit příjmy. Ano, protože život těch, kdo jsou dnes přisátí na hradní rozpočty, je velmi nákladný. Máme tu ruskou spojku Martina Nejedlého, milovníka nevkusného luxusu. Pak je tu vlekař a čerpač dotací z Osvětiman Vratislav Mynář, který občas na Hrad vozí zájezdy fanoušků ze své vesnice, jeho manželka Alex točí pro Hrad videa a prezident si tam čas od času pořádá party pro své absurdní podporovatele, a to včetně servilních „novinářů“.

Na Pražském hradě se již konala soukromá oslava Nejedlého narozenin, když si před dvěma lety muž otevřeně sloužící Moskvě pronajal Letohrádek královny Anny a Královskou zahradu, aby lidu ukázal, kdo nám tu vlastně vládne.

Vlekař Mynář, který stále nemá bezpečnostní prověrku, si zase dobře zařídil bydlení. Psalo se o problematické rekonstrukci vily ve Strašnicích, nebo o tom, že pronajímal luxusní apartmány v domě nedaleko Pražského hradu, aby zároveň bydlel levně ve služebním bytě. A tak dále.

Je samozřejmě naprosto nevhodné, aby bylo místo typu Vladislavského sálu bylo komerčně využíváno proto, že vládnoucí garnitura na Pražském hradě potřebuje víc peněz. Ale za opěvněním, přes které se na Hrad téměř nelze dostat, se děje mnohem víc problematických věcí, než je tahle. Nevychovaní papaláši vždycky stojí hodně. Avšak peníze bohužel už dávno nejsou největším problémem českého prezidenta a jeho okolí. Tím je naprostá absence slušného chování, sebereflexe a i té nejmenší špetky úrovně. Na tu si bohužel budeme muset počkat na další volební období. Nezbývá než doufat, že pak už se konečně nebudeme muset stydět.

Revue Forum Banner
Johana Hovorková
Johana Hovorková
Hlavní editorka deníku FORUM 24
Další články autora