A je to. Nadšenci vymysleli EET za 0 Kč plus 99 Kč měsíčně

Aplikaci s názvem »Malá pokladna« je možné nainstalovat zdarma do každého chytrého telefonu. (Printscreen: hithit.com)

Aplikaci s názvem »Malá pokladna« je možné nainstalovat zdarma do každého chytrého telefonu. | FOTO: Printscreen: hithit.com

Žádný tablet, žádná tiskárna, žádné papírové účtenky. S revoluční nabídkou, jak vyřešit „nutné zlo“ v podobě elektronické evidence tržeb (EET), přišla skupina programátorů z Jizerských hor. Vymysleli systém, díky kterému je možné za minimálních nákladů splnit povinnosti, které živnostníkům přinášejí Babišovy pokladny.

Svůj projekt představili autoři na webu hithit.com pod heslem »Malá pokladna: Evidence tržeb, která Vám bude dělat radost«. Tam je zároveň možné finančně přispět na tvorbu systému a předplatit si ho až na rok dopředu.

„Malá pokladna je evidence tržeb pro ty, kteří nepotřebují velkou pokladnu. Jedna prťavá aplikace zbaví malý podnik všech starostí s EET. Nepotřebujete kupovat tiskárnu ani tablet. Obsluhuje se jako kalkulačka. Je malá a je boží,“ uvádějí tvůrci systému.

Systém je tedy určen pro menší obchody a živnostníky, kteří pokladnu do současné doby nepotřebovali. „Pokladna je vymyšlená přímo pro malé provozy. Je rychlá a dobře se ovládá. Nenajdete v ní ale položky ani oddělení. Vše se eviduje přes »přímý prodej« – zkrátka namarkujete množství a cenu položek, případně hladinu DPH. Tím pádem v pokladně nenajdete ani skladové zásoby, ani receptury,“ vysvětlují tvůrci, kteří se dlouhodobě zaměřují na zjednodušování agendy složitých nařízení a předpisů.

Výhody jejich řešení jsou jasné. Aplikaci je možné nainstalovat zdarma do každého chytrého telefonu. Poplatek za napojení na systém EET pak v tomto případě činí jen 99 Kč měsíčně. A to nejzajímavější je, že živnostníci v tomto případě nepotřebují tiskárnu. Nebudou totiž vydávat klasické účtenky, které jsou mantrou Andreje Babiše, i když je jeho vlastní stánky s rychlým občerstvením nevydávají.

()

„Zákon o evidenci tržeb vám nakazuje vydat každému zákazníkovi platnou účtenku. Podle zákona ji ovšem můžete vydat elektronicky. Protože posílat každému zákazníkovi účtenku na e-mail opravdu není dobrý nápad, vymysleli jsme kasabloček. Je to malý trhací bloček v ceně jedné ruličky do pokladny (20–30 Kč), který jen utrhnete a vydáte zákazníkovi. Na útržku je odkaz na náš web, kde zákazník účtenku okamžitě najde. Takže nejenže ušetříme podnikatelům pár tisíc za nákup tiskárny, ale jelikož s ověřovacím kódem ministerstva financí jsou všechny paragony dvakrát delší, ušetří další peníze na ruličkách,“ přibližují programátoři zásadní část svého systému s názvem Malá pokladna.

Ilustrační foto. (jaknaetrzby.cz)

O tom, kolik systém EET z pera ministra financí Andreje Babiše bude podnikatele stát, jsme psali na Svobodném fóru opakovaně. Například pro malou restauraci vyšlo pořízení pokladny s nutným příslušenstvím na 23.900 Kč plus měsíční poplatek 940 Kč.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]