A je tu další lež: Zeman nařkl Schapira, že nebyl 28 října na Hradě. Není to pravda

Prezident Miloš Zeman  (ČTK)

Prezident Miloš Zeman | FOTO: ČTK

Prezident Miloš Zeman si dal pravděpodobně za úkol, že dodrží stanovený počet nepravd pro určité časové období. Poté, co nám naposled v rozhovoru pro Týden tvrdil, že Daniela Hůlku obsadí Vídeňská státní opera, tu máme lež novou. V rámci radosti nad vítězstvím Donalda Trumpa Zeman prohlásil, že americký velvyslanec Andrew Schapiro nebyl 28. října na Pražském hradě. Jak se ovšem zdá, opět je to nějaký “omyl”.

“Věřím, že vztahy se Spojenými státy se touto volbou dále zlepší a nebudou zatíženy některými nedorozuměními, jako je například ne zcela profesionální postoj současného amerického velvyslance pana Schapira, který dává nevyžádané rady prezidentu republiky, kam má, či spíše kam nemá cestovat, a který se, jako téměř jediný z velvyslanců, ani nezúčastnil státního svátku 28. října na Pražském hradě,” sdělil Zeman v svém projevu ke zvolení nového amerického prezidenta.

Jenomže je to poněkud jinak. “Není pravda, co prohlásil pan prezident. Pan velvyslanec Schapiro ve Vladislavském sále byl a seděl vedle německého velvyslance,” řekla serveru Aktuálně.cz mluvčí americké ambasády Helena Stehlíková.

Už si asi opravdu budeme muset zvyknout na to, že z úst naší hlavy státu mnoho pravdy nezazní. Ale jde to těžko.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články