A proč bych měl dodržovat vaše nařízení? Podívejte se na sebe, vzkazuje muž vládě

Alena Schillerová, Andrej Babiš a Karel Havlíček (všichni za ANO)  (ČTK)

Alena Schillerová, Andrej Babiš a Karel Havlíček (všichni za ANO) | FOTO: ČTK

Rozhořčený vzkaz poslal vládě pořadatel kulturních akcí a majitel maloobchodu. Důrazně se ptá, proč by měl dodržovat vládní nařízení, když na něj sami autoři kašlou. Muže k sepsání textu vyprovokovala účast Romana Prymuly na fotbalovém utkání. V závěru textu vyzývá vládu k odchodu.

Čau vládo, právě v den, kdy všichni řeší skandálního Prymulu, jsem spočítal ztrátu mého podniku za uplynulých pět měsíců. Na pofidérní pomoc, kterou se oháníte, nárok nemám, podnikání mám jako vedlejší činnost, na pomoc z programu kultura jsem rezignoval po tom, co mi kolegové z oboru vypráví neskutečné historky o tom, jak jste neschopní žádosti zadministrovat, přehazujete je z různých stavů podání, prověřování a já nevím čeho ještě už mnoho týdnů a peníze nikde, píše na úvod podnikatel, který si nepřeje zveřejnit své jméno, redakce ho ale má k dispozici.

FORUM 24 (archiv)

A hned pokračuje několika otázkami: Proč bych měl dodržovat nařízení Blatníčka, který si neumí nasadit respirátor tak, aby mu nestále nepadal, a neumí rozeslat vakcíny ze skladu do vakcinačních center? Proč bych měl věřit Havlíčkovi, který jen slibuje, ale reálně jeho ministerstvo neumí žádosti o pomoc ani přijmout a vyhodnotit? Proč bych měl dodržovat výmysly Prymuly, který si klidně chodí po mejdanech, když všichni, kteří nehostí papaláše, musí mít zavřeno, a který si jde na fotbal prostě proto, že nebyl letos na dovolené, a proč bych měl poslouchat estébáka, jehož žena si trajdá v Dubaji v době, kdy nás estébák zavírá doma a nadává obyvatelům, že nedodržují nařízení? Co si o sobě vlastně myslíte? pokračuje ostře autor textu.

Zjevné papalášství některých členů vlády uvádí v dalším příkladu. A jak je možné, že vůbec někdo jde na fotbalový zápas? Můj syn, který hraje fotbal, nesmí už od října trénovat ani hrát zápasy, natož aby se na děti mohli rodiče chodit koukat. Proč děti, které zjevně pohyb potřebují, nemohou ani trénovat a na čínskou Slávii, která je napojená na Pražský hrad, může klidně zajít partička papalášů? ptá se zoufalý živnostník.

()

V závěru potom naznačuje, že vidí jen jedinou možnost, odchod vlády. Důrazně upozorňuji, že nejsem odmítač opatření. Respektuji je kvůli rizikovým skupinám. Nicméně ve vašem konání nevidím žádný směr, posun k lepšímu. Vidím jen zoufalost, chaos, neskutečnou neschopnost, se kterou byste v byznysu přežili tak měsíc. Vůbec nerozumím tomu, jak může tento stát řídit skupina tak neschopných lidí. Veškerou důvěru, kterou měli lidé ve stát a vládu, jste vy, Babiš, Prymula, Zeman, Blatný a další zakopali hluboko do hnoje. Nepatříte do vedení státu. Že by odchod vlády destabilizoval zemi, jsou jen řeči. Víc destabilizovaná už být nemůže. Nic jiného už nepomůže. Prostě na to nemáte, běžte už pryč! Už není jiná alternativa. Lidé vám nevěří a můžete si za to sami. Nařízení se hromadně porušují, protože vy jste veškerou důvěru pohřbili, a lidé už nevidí naději, uzavírá ostrý vzkaz.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner