A proč o podrobnostech pohřbu zpěváka informuje premiér?

Facebook

Premiér Andrej Babiš včera bojoval za to, aby měl zesnulý zpěvák Karel Gott státní pohřeb. Dnes informoval o tom, že státní pohřeb nebude. Že budou státní pocty. Také uvedl: „Budu se snažit, abychom odpoledne sdělili datum konání pohřbu a místo, kde by došlo k tomu, aby mohli občané vzdát hold jeho památce, a ještě jedno místo, kde bude oficiální rozlučka“.

Zbývá jen otázka: A proč? Proč má premiér řešit pohřeb zpěváka? A proč to má být právě on, kdo bude informovat národ o tom, kde a kdy se může rozloučit s milovanou hvězdou? Proč premiér? To nemá nic jiného na práci? Odpověď je jednoduchá. Protože jde o Karla Gotta. Protože všichni momentálně sledují vše okolo Karla Gotta. Hltají informace, kupují noviny s teatrálními obálkami. A Babišovo marketingové oddělení toho náležitě využívá.

Premiér tak pro sebe ukradl roli mluvčího pozůstalých. Právě ten by měl o podrobnostech a formě posledního rozloučení informovat. Tiskovou zprávou, případně krátkým vystoupením před novináři na Bertramce. Ne premiér.

Babiš je opět tam, kde je pozornost voličů. Když jsou lidé na ohromném koncertu kapely Kryštof, Babiš se tam vyfotí se svojí chotí. Když jsou lidé na Colours of Ostrava, Babiš zajede na „super kapely do Ostravy“. Když zemře Karel Gott, Babiš mu chystá pohřeb. Ano. Takového máme premiéra.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner