Absurdní divadlo okolo Babišova střetu zájmů už se dostalo mimo chápání

Andrej Babiš (ČTK)

Andrej Babiš | FOTO: ČTK

Je to jasné úplně každému. Z holdingu i neholdingu. Babiš prostě je ve střetu zájmů. Jeho firmy jsou závislé na státu. Od vstupu do politiky jeho jmění závratně roste, firmy přilepené na stát letí nahoru. Celý konglomerát vzájemně propletených společností má sice formálně odložený ve svěřenských fondech. Ty papírově řídí jemu podřízení právníci a jeho žena. Tím, kdo těží z hospodářských výsledků Agrofertu, je Babiš.

Situace v médiích je ještě průhlednější. Babiš osobně úkoluje redaktory, které platí Agrofert. Jak dokazuje například kauza Marka Přibila a nahrávka, na které Babiš se svým zaměstnancem, na něhož údajně nemá žádný vliv, dohaduje dehonestační kampaň na svého soka v politice. Každý den média Andreje Babiše dokazují, že pracují pro Andreje Babiše a jemu spřízněné politiky.

Obludný střet zájmů, neskutečné zneužívání vlastního postavení a velmi podezřelé kšefty Andreje Babiše vejdou do dějin. Babiš v celé kauze střetu zájmů působí jako nepříčetný jedinec, jenž odmítá uznat svoji situaci, která je jasně patrná každému, kdo se na ni podívá. Pokud za jeho stavem není nepříčetnost, pak to musí být strach z vězení. Strach z opuštění funkcí, ztráty vlivu na policii a soudy.

Babiš do svého střetu zájmů zamotává stále více lidí, jak dokazuje mimořádně podezřelá situace na Krajském úřadu Středočeského kraje. Kraj vede Babišova fanynka, Pokorná Jermanová z ANO. Když se sem dostalo k vyřešení Babišova odvolání kvůli rozhodnutí úředníků z Černošic, došlo k bleskové záhadné reorganizaci na úřadu. A jak velmi překvapivě dopadlo? Reorganizovaní úředníci rozhodli ve prospěch Babiše.

Absurdní divadlo okolo střetu zájmů premiéra České republiky, do kterého zaplétá stále více svých oddaných, dospělo do neuvěřitelné situace, kterou dokáží vyřešit asi už jen policie, vazba, soud. Ta policie a soudy, které má Babiš pod palcem.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]