Absurdní komunikace Babiše s občany. Některá opatření budou platit od pátku, odmítá ale říci jaká

Premiér Andrej Babiš, ministr zdravotnictví Adam Vojtěch a ministryně financí Alena Schillerová (všichni ANO) (ČTK)

Premiér Andrej Babiš, ministr zdravotnictví Adam Vojtěch a ministryně financí Alena Schillerová (všichni ANO) | FOTO: ČTK

Vzhledem k horšící se epidemiologické situaci v České republice by některá preventivní opatření proti šíření nemoci COVID-19 měla v zemi platit už od zítřka. Novinářům to dnes řekl premiér Andrej Babiš (ANO) během návštěvy na Královéhradecku. Detaily odmítl novinářům sdělit s tím, že je zveřejní dnes v 18:00 ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Opatření tak začnou platit šest hodin od jejich oznámení. Dříve je vláda oznámit nehodlá.

Babiš a Vojtěch ve středu o vývoji epidemiologické situace jednali a shodli se, že do pátku zváží zavedení preventivních celostátních opatření proti šíření nového typu koronaviru. Babiš po tomto jednání nevyloučil, že by mohlo jít například o povinné nošení roušek ve veřejných vnitřních prostorech.

Karel Krejza, poslanec ODS (fb Karel Krejza)

„V 18:00 bude mít pan ministr Vojtěch tiskovku, kde je už teď potřeba avizovat opatření, část (z nich) bude platná od zítřka (pátku), část od pondělí. Musíme na vývoj reagovat rychle a apelovat na lidi, aby byli odpovědní,“ prohlásil odpoledne Babiš.

Ve středu přibylo v Česku 247 prokázaných případů nemoci COVID-19. To je o 36 více než v úterý a zároveň nejvíc od konce června. Od začátku epidemie se novým koronavirem v Česku nakazilo 14.570 lidí, z nichž se ale už více než tři pětiny uzdravily. V souvislosti s koronavirem zemřelo 364 lidí. Aktuálně nemocných tak je 5062, což je nejvíc od začátku epidemie. Podle dřívějšího vyjádření ministra zdravotnictví ale může jít o chybu v datech, kdy se nevyřazují ze statistik všichni vyléčení. Zadal proto jejich audit.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]