Ačkoliv je Megan v nemilosti, stačila Kate předstihnout v jedné královské výhodě

Meghan Markle (flickr.com/Genevieve)

Meghan Markle | FOTO: flickr.com/Genevieve

Manželka prince Williama Kate se u královny nepochybně těší větší oblibě než Harryho žena Meghan. Přesto to byla právě Američanka, kdo se dočkal pocty a mohl se projet luxusním vlakem, jímž jezdí britská královská rodina již od viktoriánských dob. List Daily Mirror vysvětlil, proč tomu tak je.

Jízda British Royal Train je bezpochyby jedním z příjemných bonusů, které obnáší členství v královské rodině. Kdo se totiž může pochlubit tím, že se dostal do vlaku, který je často připodobňován k legendárnímu Orient Expressu? Například Meghan Markle. 

Ta se s Alžbětou II. projela hned několik týdnů po uzavření sňatku s princem Harrym. Vévodkyně ze Sussexu cestovala s královnou do Chesteru. Tím ovšem spustila vlnu spekulací. Britové totiž nechápali, proč se této výsady dostalo právě Meghan. Kate Middleton je totiž za prince Harryho vdána už devět let a nikdy se do British Royal Train nepodívala.

Vysvětlení je ovšem jednodušší, než by se mohlo zdát. Královna a vévodkyně z Cambridge zřejmě dodnes neměly možnost spolu cestovat pouze proto, že nebylo kam. Rozhodně se tedy nejedná o nějaký truc panovnice, ale o zcela prostý a srozumitelný důvod.

V královském vlaku je několik livrejových, spacích, jídelních a salonkových vozů. Současná souprava pochází z let 1977–1987. Nejstarší části jsou z poloviny 19. století, z doby vlády královny Viktorie. Do modernizace v roce 1977 existovalo několik vozů vytvořených v různých regionech, což je dědictví doby před znárodněním železnic v Británii. Mnohé z nich jsou již nyní v muzeích.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články