Adam Komers napsal Zemanovi deset důvodů, proč si ho neváží

Adam Komers (FORUM 24)

Adam Komers | FOTO: FORUM 24

Po dalším nepřijatelném vystoupení prezidenta Miloše Zemana v Českém rozhlase se novinář Adam Komers rozhodl napsat na Hrad. V dopise hlavě státu uvádí deset důvodů, proč si nemůže Zemana vážit. Podle Komerse se to už nedalo vydržet, protože prezident překročil už všechny, dokonce i ty zcela nemyslitelné meze.

Otevřený dopis Ing. Miloši Zemanovi

V Praze, dne 16. října 2018

Pane inženýre Zemane!

Jistě by se na úvod slušelo oslovení „Vážený pane prezidente!“, ale bylo by to ode mě pokrytecké. Nejste totiž mým prezidentem a už vůbec si vás nemohu vážit. Nehodlám se ale snižovat k tomu, abych na vás křičel nebo pískal někde na ulici či náměstí, raději v následujících několika bodech stručně a hlavně veřejně shrnu svoje vážné výhrady.

1) Nevážím si vás, protože za vaše skandální veřejné vystupování a vyjadřování se musím hluboce stydět.

2) Nevážím si vás, protože obyvatelstvo České republiky jenom rozeštváváte, přičemž úloha odpovědného prezidenta republiky je zcela opačná.

3) Nevážím si vás, protože jste špatným příkladem pro naše děti.

4) Nevážím si vás, protože se obklopujete zcela nevěrohodnými osobami, čímž úřad prezidenta republiky zcela degradujete.

5) Nevážím si vás, protože zcela bezdůvodně dehonestujete novináře, kteří na vaše excesy upozorňují.

6) Nevážím si vás, protože jste nespravedlivý a neměříte všem stejně.

7) Nevážím si vás, protože nezodpovědně znevěrohodňujete orgány policie a justice.

8) Nevážím si vás, protože svými účelovými vyjádřeními znevažujete demokratický systém České republiky.

9) Nevážím si vás, protože svými výroky podněcujete k rasové nesnášenlivosti a xenofobii.

10) Nevážím si vás, protože svým vystupováním poškozujete naši zemi v zahraničí.

Pane inženýre, nedělám si nejmenších iluzí, že byste se nad sebou zamyslel a své chování a vystupování změnil nebo alespoň korigoval. Motivaci k vašemu jednání nelze zdravým rozumem pochopit. Přesto, jakožto občan České republiky, musím vyjádřit nejhlubší opovržení se současným zcela skandálním výkonem úřadu prezidenta České republiky. Jsem si jist, že tvůrce české ústavy ani v nejbujnějších snech nenapadlo, že nejvyšší post v zemi může být ovládán zlobou, nenávistí a pomstychtivostí, protože jinak by dozajista důkladněji řešili odvolatelnost hlavy státu. Je skutečně nanejvýš smutné, co se v někdejším sídle českých králů dneska děje a zejména jak neblahý dopad to má na společenskopolitické klima v zemi. Jediné, co mě naplňuje jistou nadějí, že drtivá většina občanů České republiky, kterými ve své namyšlenosti tolik pohrdáte, vaši obludnou éru zcela jistě přežije!

Ve vámi vynucené neúctě

Adam Komers

Premiér Andrej Babiš (ČTK)

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]