Adam Vojtěch je zpět. Už asi není slušnej, jako býval

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch  (ČTK)

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch | FOTO: ČTK

Na ministerstvo zdravotnictví se pro velký úspěch vrací symbol koronavirové pandemie Adam Vojtěch. Ano, čtete správně, ne, toto není vtip a taktéž si uvědomujeme, že každý, kdo měl v plánu živit se v této zemi politickou satirou, se právě odebral na úřad práce. Klíčová otázka je ovšem jasná: Jak to, že se vrací zrovna Vojtěch, který musel odejít zejména kvůli své slušnosti? Nejspíš už z ní vyrostl.

Když Vojtěch ze své funkce poprvé odstupoval, třásl se mu hlas a vypadal, že nemá daleko ke zhroucení. Všichni si asi dovedli představit, co prožíval, a to zejména poté, co jsme sledovali slavnou tiskovou konferenci, na které ho premiér Andrej Babiš nejprve ponižoval, aby ho nakonec vyzval, aby nebyl slušnej.

()

Právě slušnost později oba pánové označovali za důvod toho, proč Vojtěch rezort v krizi zkrátka neuřídil. Babiš se nad ním dojímal, Vojtěch zdůrazňoval, že tato vlastnost je důležitá. Nastoupil místo něj Roman Prymula, který se podobnými zbytečnostmi zásadně nezdržuje, avšak místo toho rád zaskočí do zavřené restaurace s Jaroslavem Faltýnkem.

Chápeme tedy správně, že Adam Vojtěch už slušný není, a proto se vrací? Protože kdyby ho jeho pověstná slušnost opět brzdila, také bychom se mohli dočkat návratu Romana Prymuly, Jana Blatného a nakonec by se z některého ze svých domů třeba zase vynořil Petr Arenberger. Zní to směšně, ale my už víme, že v Česku 2021 je možné vážně všechno. Možná i víc než všechno.

Pana premiéra bychom tímto chtěli vyzvat, aby ve své personální politice pokračoval. Bylo by totiž skvělé, kdyby se na ministerstvo obrany vrátila Karla Šlechtová a její Rambohafík. Dále očekáváme návrat Taťány Malé a její diplomové práce o králících. Již dlouho tu také chybí exministryně Marta Nováková, která by z televizní obrazovky vysvětlila, že Češi mají drahá mobilní data, jelikož příliš používají wi-fi.

Nebylo by navíc vůbec od věci, kdyby ministerstvo dopravy Karlu Havlíčkovi zase sebral Dan Ťok. Na tom je ale škoda, že vzhledem ke sněmovním volbám by nevydržel do zimy, protože už by možná věděl, že v prosinci sněží, což čas od času způsobuje dopravní potíže. Jen tak dál, už je líp!

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]