Adamová: Energii z Letné musíme přetavit v to, že nám nebude vládnout oligarcha

FB Adamová

Markéta Pekarová Adamová | FOTO: FB Adamová

Před volbou nového předsedy TOP 09 vystoupila se svým kandidátským projevem po Tomáši Czerninovi i poslankyně Markéta Pekarová Adamová. 

„Udělalo mi radost, jak se probudila silná občanská společnost. Energii občanů, kterou jsme všichni cítili na Letné a během oslav 30. výročí sametové revoluce, musíme přetavit v to, že nám nebude vládnout oligarcha,“ vyzvala spolustraníky Adamová. Při této příležitosti vyzvala Adamová podobně smýšlející ke vstupu do strany. „Přidejte se k nám, jste vítáni.“

Poslankyně a 1. místopředsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová si prošla všemi patry politiky, nyní cílí na tu nejvyšší v TOP 09. Řadová členka, obecní zastupitelka, radní, poslankyně a nyní 1. místopředsedkyně. Sledujte živě její kandidátský projev!

Zveřejnil(a) TOP 09 dne Neděle 24. listopadu 2019

Během projevu se vrátila i ke svým politickým začátkům. Jako důvody svého  vstupu do topky zmínila tehdejší nebetyčný populismus, a za druhé jasné formulace Miroslava Kalouska. Bývalý šéf měl podle poslankyně schopnosti jasně formulovat jednotlivé kroky na obtížném politickém poli.

Facebook Adamová

Nyní by podle ní mělo být cílem strany obstát v konkurenci „marketingové vlády“ a nabídnout lidem řešení novou, atraktivní formou. Že pouze znát řešení nestačí, zmínil včera během svého projevu koneckonců i europoslanec Luděk Niedermayer, který ji v boji o předsednické křeslo podpořil.

Základem politiky TOP 09 má být podle Adamové pro příští roky diskuze s lidmi v regionech. „Měli bychom se za nimi rozjet a řešit s nimi problémy každodenního života. Mluvit s lidmi je to nejdůležitější.“

Závěrem mluvila také o své zálibě v běhání. „Když jsem si stanovila cíl uběhnout maraton, věděla jsem, že to bude obnášet tvrdý trénink, ale zvládla jsem to.“

Avšak tentokrát si poslankyně stanovila mnohem specifičtější, politický cíl s tím, že chce s tímto odhodláním dovést TOP 09 do příští vlády. „Člověk mnoho vydrží, má-li cíl. My společně nejenom vydržíme, ale my toho cíle i dosáhneme,“ obrátila se ke spolustraníkům slovy TGM.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner