Adamová: Energii z Letné musíme přetavit v to, že nám nebude vládnout oligarcha

Markéta Pekarová Adamová (FB Adamová)

Markéta Pekarová Adamová | FOTO: FB Adamová

Před volbou nového předsedy TOP 09 vystoupila se svým kandidátským projevem po Tomáši Czerninovi i poslankyně Markéta Pekarová Adamová. 

„Udělalo mi radost, jak se probudila silná občanská společnost. Energii občanů, kterou jsme všichni cítili na Letné a během oslav 30. výročí sametové revoluce, musíme přetavit v to, že nám nebude vládnout oligarcha,“ vyzvala spolustraníky Adamová. Při této příležitosti vyzvala Adamová podobně smýšlející ke vstupu do strany. „Přidejte se k nám, jste vítáni.“

Poslankyně a 1. místopředsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová si prošla všemi patry politiky, nyní cílí na tu nejvyšší v TOP 09. Řadová členka, obecní zastupitelka, radní, poslankyně a nyní 1. místopředsedkyně. Sledujte živě její kandidátský projev!

Zveřejnil(a) TOP 09 dne Neděle 24. listopadu 2019

Během projevu se vrátila i ke svým politickým začátkům. Jako důvody svého  vstupu do topky zmínila tehdejší nebetyčný populismus, a za druhé jasné formulace Miroslava Kalouska. Bývalý šéf měl podle poslankyně schopnosti jasně formulovat jednotlivé kroky na obtížném politickém poli.

Markéta Pekarová Adamová (Facebook Adamová)

Nyní by podle ní mělo být cílem strany obstát v konkurenci „marketingové vlády“ a nabídnout lidem řešení novou, atraktivní formou. Že pouze znát řešení nestačí, zmínil včera během svého projevu koneckonců i europoslanec Luděk Niedermayer, který ji v boji o předsednické křeslo podpořil.

Základem politiky TOP 09 má být podle Adamové pro příští roky diskuze s lidmi v regionech. „Měli bychom se za nimi rozjet a řešit s nimi problémy každodenního života. Mluvit s lidmi je to nejdůležitější.“

Závěrem mluvila také o své zálibě v běhání. „Když jsem si stanovila cíl uběhnout maraton, věděla jsem, že to bude obnášet tvrdý trénink, ale zvládla jsem to.“

Avšak tentokrát si poslankyně stanovila mnohem specifičtější, politický cíl s tím, že chce s tímto odhodláním dovést TOP 09 do příští vlády. „Člověk mnoho vydrží, má-li cíl. My společně nejenom vydržíme, ale my toho cíle i dosáhneme,“ obrátila se ke spolustraníkům slovy TGM.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]