Adamová komentuje Vojtěchovy počty nakažených: Nedivím se, že respirátory stály 850 korun

Markéta Pekarová Adamová (FB Adamová)

Markéta Pekarová Adamová | FOTO: FB Adamová

Předsedkyně TOP 09 Markéta Adamová Pekarová se vyjádřila ke sdělení ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha, který uvedl, že 56 nakažených na Karvinsku je „drtivá většina“. Podle Pekarové pak není překvapivé, že respirátory vláda nakupovala za 850 korun.

„Podle ministra Vojtěcha je 56 nových případů ze 141 drtivá většina. Člověk se při téhle ekvilibristice s čísly nediví, že jste nakupovali respirátory za 850 Kč. Pane Vojtěchu, jak máme mít důvěru ve Vaši schopnost zvládat situaci, když i v počtech chybujete či přímo lžete?“ ptá se předsedkyně TOP 09.

Demonstrace na Letné (Pavel Hofman)

Pekarová nebyla jediná, koho vyjádření zarazilo. „Nevím, zda pan ministr Vojtěch maturoval z matematiky, ale i bez toho by mohl vědět, že 56 ze 141 věru není ‚drtivá většina‘. Ona to není ani ‚nedrtivá‘ většina. Doufám, že tato zvláštní aritmetika není začátek toho, jak si vláda představuje třeba volební počty a většiny,“ podotkl europoslanec Luděk Niedermayer.

Vojtěch na svém twitterovém účtu oznamoval nové počty nakažených nemocí COVID-19. „Za včerejšek máme nárůst 141 případů covid-19. Jde o již známá lokální ohniska. Drtivá většina z nich je v Karviné, tam evidujeme 56 nových hlášení, v Praze 12, což je o 4 méně než předchozí den, dále v Ostravě 11 a v Liberci 10. Na všech dalších místech jsou to jednotky případů,“ napsal v sobotu ráno.

Jeho vyjádření nezaujalo jen zmiňované politiky, ale také další uživatele sociálních sítí. Ti mu navrhovali, co všechno by tedy mohlo znamenat „drtivou většinu“.

Vojtěch počty nakažených upřesňuje kvůli zhoršující se situaci právě na Karvinsku. S ohledem na rostoucí čísla byla Česká republika zařazena na seznam méně bezpečných zemí, a to ve Slovinsku, Estonsku, Lotyšsku a na Kypru.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]