Adamová: Musíme dostat TOP 09 do příští vlády. Prosazujme přijetí eura

Markéta Pekarová Adamová (TOP 09)

Markéta Pekarová Adamová | FOTO: TOP 09

Poslankyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová vystoupila na sobotním sněmu pražské TOP 09. Při úvodním projevu vyzvala spolustraníky, aby se především nebáli klást vyšší cíle. I přes současné volební průzkumy, které straně připisují kolem pěti procent, by měla usilovat o účast v příští vládě.

Kandidátka na příští předsedkyni představila pětici témat, která by strana měla prosazovat, aby se jí podařilo odlišit. Mezi nimi i stále debatované přijetí společné evropské měny. ,,Nebojme se přihlásit k zavedení eura,“ apelovala Pekarová Adamová na účastníky sněmu. Mezi dalšími například i ochranu přírody nebo důraz na vzdělávání.

V neposlední řadě zmínila i ochranu právního státu a vládu práva. ,,Zákony mají platit pro všechny, včetně prezidenta republiky, i když si to dávno nemyslí,“ dodala s tím, že i kdyby nebyla na post předsedy zvolena, stále se bude snažit pracovat ve prospěch strany a dále ji stmelovat. Spolu s jejím protikandidátem senátorem Tomášem Czerninem navíc oba již několikrát deklarovali, že by v případě prohry byli připraveni zastávat pozici prvního místopředsedy.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner