Aeronet líčí děsivou historku, co s lidmi provede očkování. Důkazy žádné

Ilustrační foto. (Pixabay/Victoria_Borodinova/F24)

Ilustrační foto. | FOTO: Pixabay/Victoria_Borodinova/F24

Prokremelský dezinformační web Aeronet pokračuje v tažení proti očkování. Nyní přináší příběh moderátora, který dostal v přímém přenosu infarkt. Článek tvrdí, že jde nepochybně o následek třetí dávky očkování. Doloženo to není ničím.

Aeronet 5. ledna píše: „Celou Brazílií již od pondělí otřásá virální video známého moderátora Rafaela Silvy z televize Alterosa, který v pondělí večer zkolaboval přímo na televizní obrazovce v přímém přenosu. Během uvádění pořadu totiž dostal akutní srdeční infarkt, kdy se mu zastavilo srdce. Níže publikované video zachycuje celou událost. Rafael Silva je známým propagátorem očkování v Brazílii a 28. prosince 2021 se na svém twitteru pochlubil, že právě dostal 3. dávku vakcíny (Pfizer), a nezapomněl dodat, že je mu líto lidí, kteří tuto možnost nemají, protože vakcinace zachraňuje životy…

()

Nyní leží na jednotce intenzivní péče a je v kritickém stavu. Podle našeho kolegy lékaře je z videa patrné, že moderátor prodělal tzv. akutní srdeční příhodu, která se projevuje spontánním zastavením srdce bez doprovodného průběhu svalových bolestí na prsou, které jsou typické pro druhou a mnohem rozšířenější formu infarktů, které vznikají v důsledku zúžení průchodnosti cév a tepen.“

Opět, jak to v Aeronetu dělají rádi, je jmenován jakýsi „kolega lékař“, kterého nikdo nikdy neviděl, ale vždycky potvrdí to, co dezinformační web potřebuje hlásat. Aby bylo ještě jasnější, co kolaps moderátora způsobilo, autor nám to důkladně vysvětlí: „Moderátor zkolaboval v přímém přenosu v pondělí 3. ledna 2022, tedy 6 dní poté, co dostal 3. dávku vakcíny Pfizer. To je přesně tolik, kolik je potřeba k rozvoji zánětu cév a cévních výstelek okolo srdce, který způsobují spike proteiny z vakcíny Pfizer.“

Následuje sáhodlouhý výklad o spike proteinech, který sice naprostá většina čtenářů nepochopí, ale působí to zasvěceně. Pak se udělá přeskok ke spike proteinům ve vakcínách a je hotovo.

„Tohle všechno Pfizer musí vědět, ale zločinné spiknutí farmaceutické mafie a jednotlivých vlád kryje tyto informace a snaží se za každou cenu, i přes mrtvoly, napíchat do své vlastní populace co nejvíce těchto vysoce nebezpečných a závadných roztoků, které neprošly řádnými dlouhodobými klinickými testy. Z pandemie se stalo mamutí politikum a propaganda, která má transformovat a resetovat společnost a světový společenský řád. Lidé mají důvěru v nějaký roztok a za pár dní leží v kritickém stavu v nemocnici,“ píše „-VK- Šéfredaktor AE News“.

Johana Hovorková, Milan Tesař, Veronika Kučíková, Dan Hrubý a Jaroslav Bican z nové redakce Týdeníku FORUM (Roam Black Černý a Michal Hošek)

Pokud jde o tuto konkrétní událost, stojí asi za pozornost, že její interpretaci jako následek očkování přinesly dvě poslankyně, které, jak píše web portal.comunique-se.com.br, „jsou spojenkyněmi prezidenta Jaira Bolsonara. Podle teorie, kterou šíří Bia Kicis a Carla Zambelli, by problém, s nímž se moderátor potýkal, měl souviset s tím, že byl očkován proti covidu-19“. Nepředložily ale žádná fakta ani vědeckou studii, zato událost ironicky komentovaly. „Carla Zambelli například na twitteru připomněla, že Rafael Silva před několika dny podstoupil třetí dávku očkování proti novému koronaviru. Poslankyně ze São Paula ironicky dodala: ‚další ojedinělý případ‘. A bez toho, že by novináře, znala, tvrdila, že neměl v minulosti žádné zdravotní problémy.

Bia Kicis sdílela video, které ukazuje okamžik, kdy moderátor omdlí při natáčení reportáže, a zároveň se snažila o ironii. ‚Další náhlá nemoc, tentokrát v přímém přenosu. Ale je to normální,‘ napsala.“

Že jsou obě dámy „bolsonaristky“, je příznačné. Vyšetřovací výbor brazilského Senátu v říjnu ve svém dokumentu na adresu prezidenta Jaira Bolsonara uvedl: „Rozhodnutí nepořizovat vakcíny v období od července 2020 nejméně do ledna 2021, které postrádalo jakýkoli technický nebo vědecký základ a vzpíralo se doporučením mezinárodních zdravotnických úřadů, si vyžádalo životy tisíců Brazilců, kteří by jinak jistě měli z očkování užitek.“ Bolsonaro, který se sám odmítl nechat očkovat, také tvrdil, že „podle oficiálních zpráv britská vláda naznačila, že u plně očkovaných lidí se nemoc AIDS rozvíjí mnohem rychleji, než se předpokládalo“.

Na doplnění ještě fact check agentury Reuters k tomuto tématu z června loňského roku: „Vědci podle agentury Reuters uvedli, že neexistuje žádný důkaz, že spike proteiny vytvořené v reakci na mRNA vakcíny jsou pro tělo škodlivé. Toto tvrzení uvedl imunolog Byram Bridle v rozhovoru z 28. května s kanadským televizním moderátorem Alexem Piersonem.

Bridle požádal posluchače, aby se připravili na ‚děsivá‘ zjištění, o nichž ujistil, že jsou ‚zcela podložena recenzovanými vědeckými publikacemi‘. Řekl: ‚Udělali jsme velkou chybu… mysleli jsme si, že spike protein je skvělý cílový antigen, ale nikdy jsme nevěděli, že samotný spike protein je toxin a patogenní protein.‘ Spekuloval, že očkování proti covidu-19 by mohlo vést ke kardiovaskulárním problémům a neplodnosti, protože ‚očkováním lidem neúmyslně vštěpujeme toxin‘.

Agentura Reuters předložila toto prohlášení odborníkům z laboratoře Meedan Digital Health Lab (meedan.com/digital-health-lab), kteří na něj reagovali: ‚Zatím nejsou k dispozici žádné vědecké důkazy, které by naznačovaly, že bílkoviny hrotu vytvořené v našich tělech z vakcín covid-19 jsou toxické nebo poškozují naše orgány.‘  Výzkumy ukazují, že spike proteiny zůstávají na povrchu buněk v okolí místa vpichu a krevním řečištěm se nedostávají do jiných částí těla, dodali. To jedno procento vakcíny, které se dostane do krevního oběhu, je zničeno jaterními enzymy.“

Určitý typ lidí ale bude i nadále důvěřovat víc Aeronetu, jeho šéfredaktorovi -VK- a údajnému „kolegovi lékaři“ než vědeckým autoritám. Ty by přece mohly být zapojeny do celosvětového spiknutí s cílem vyvolat genocidu. Že se ani po miliardách podaných očkovacích dávek žádná genocida neděje, to už se nějak vysvětlí. To teprve přijde. Asi jako ten brzký konec světa předpovídaný sektami, který už je na spadnutí, jen se trošičku opožďuje.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]