Aeronet opět straší své čtenáře: schyluje se prý k jaderné válce

(repro Aeronet)

Aeronet opět ve svém článku „Vladimir Putin: Americký kongres již schválil v rozpočtu peníze na vývoj nových amerických raket středního doletu! Do 6 měsíců bude smlouva vypovězena“ straší své čtenáře. Plete přitom páté přes deváté.

Článek například zmiňuje dovoz zbraní do Evropy. „Americká armáda v uplynulých dnech navezla do Evropy na leteckou základnu Ramstein v Německu největší množství munice od vypuknutí leteckých úderů proti Jugoslávii na jaře roku 1999,“ tvrdí Aeronet. Dovoz zbraní a bomb do Evropy přitom ve skutečnosti souvisí s tím, že v Norsku se konalo cvičení NATO.

V Norsku začalo největší cvičení NATO od konce studené války. Na 50 000 vojáků ze tří desítek zemí při něm bude v také ve Švédsku, Finsku a na Islandu do 7. listopadu trénovat, jak „obnovit suverenitu spojenecké země po vnější agresi“. Celkem se do cvičení zapojí na 65 lodí, 250 letadel a 10 000 vozidel, psal ve stejné době, co Aeronet přišel s převratným „objevem“ velkého množství zbraní, web Info.cz.

Článek také plete páté přes deváté ohledně mostů. Zatímco v Praze se mosty opravují kvůli jejich dezolátním stavu, u Holštýna se opravuje, aby držel krok s narůstající dopravou. Je pravdou, že NATO a EU chce v dlouhodobějším horizontu i opravit některé mosty kvůli přesunu těžké vojenské techniky, jedná se však o horizont mnoha let.

USA a Evropské země cítí ohrožení po ruské agresi na Krymu a východě Ukrajiny. Norsko sice opakovaně zdůrazňuje, že svého obrovského souseda, s nímž sdílí přímou hranici o délce 196 kilometrů, nepovažuje za přímou hrozbu. Po ruské anexi Krymu v roce 2014 a akcích na východě Ukrajiny však na druhou stranu neskrývá obavy z politiky Moskvy a nebývalým tempem posiluje svou obranu. Stejně jako další severské země, píše se na iDnes.cz.

Vyšlo na webu Manipulátoři.cz.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]