Afghánští tlumočníci? Hnědý blok s ruskou propagandou v pozadí postupuje v nebývalé jednotě

Předseda SPD Tomio Okamura  (ČTK)

Předseda SPD Tomio Okamura | FOTO: ČTK

Bezpečnostní rada státu v sobotu rozhodla, že tlumočníky, kteří pomáhali našim vojákům v Afgánistánu, přijmeme do ČR. Ještě dřív, než toto eticky bezpodmínečné rozhodnutí padlo, zvedla se nad Českou republikou hnědá tsunami. A je příznačné, jak se dezinformační servery (jako hlas Putina), Tomio Okamura (jako šéf SPD), poslanec Volný (jako šéf Volného bloku) a Filip Vávra (jako exšéf zaniklého neonacistického Národního odporu) seřadili do stejného a jednotného šiku. 

Před dvaceti lety jsme – coby součást NATO a spojenec USA – zahájili válku proti terorismu. Bohužel se našim ozbrojeným silám – míním „našim“ ve smyslu „západním“ – tuto válku nepodařilo vyhrát. V dějinách se ostatně nepodařilo v Afghánistánu zvítězit v podstatě nikomu zvenčí, a neúspěchem skončila i tato naše válka.

Michael Kocáb a Michal Pavlíček (ČTK)

Teď z ní odcházíme a Tálibán ožil rychlostí, která ukazuje, že jsme ani za dvacet let nedokázali vliv náboženských fanatiků výrazně oslabit. Tálibánci vraždí všechny jakkoliv podezřelé ze spolupráce se západními vojáky. My však tuto válku mohli vést jen díky afgánským tlumočníkům a nesmíme opakovat americkou chybu ze Saigonu. Ty, kteří nám pomáhali, máme povinnost odvézt z dosahu nepřítele stejně jako naše vojáky. Kdybychom tu válku vyhráli, je místo našich afgánských spojenců v Afghánistánu. Protože ale utíkáme po prohře, musíme je vzít do bezpečí. Přesto se pravohnědá strana našeho politického spektra už nyní může z jejich příjezdu pominout.

Okamura i Flákanec

Web cz24.news je dle Wiki dezinformační server. K problému napsal: „Pokud by se však nakonec přece jen část z těchto rodin do ČR přestěhovala, mohlo by jít třeba v součtu o tisícovku lidí, kteří už mohou založit svoji vlastní uzavřenou komunitu a vytvořit tak první muslimskou no-go zónu v ČR. Nakonec, v Afghánistánu byli naši vojáci čistě v zájmu USA, kam je naše vláda vyslala jen proto, aby vyjádřila naši neutuchající podřízenost jednomu z hegemonů, který především potřeboval zásobit americké a evropské feťáky dostatečnou dávkou heroinu z afghánských makových polí.“

Tomio Okamura napsal na svůj facebook: „Babišova vláda zvažuje, že dá azyl Afgháncům. Tomu musíme zabránit. Ministerstvo obrany už vybralo afghánské tlumočníky (kteří pomáhali za peníze okupačním vojskům), kterým poskytne pomoc. Primárně jim budou nabídnuty peníze, vyloučeno není ani jejich přemístění do České republiky. Jde o americkou válku, tak ať si je zachrání Američani. Navíc Afghánci jsou z kulturně totálně odlišného prostředí, které nemá respekt k našim hodnotám, ženám, občanským svobodám atd. Ať jim Američané zajistí azyl například v Saudské Arábii! Známe také případ české zdravotní sestry, která měla být sexuálně obtěžována Afgháncem v nemocnici. Ten nakonec odsouzen nebyl. Každopádně nechci, aby se u nás pohybovali lidé, kteří neuznávají naše občanské svobody a ženy považují za méněcenné bytosti. Tito Afghánci byli na místní podmínky za svou práci nadprůměrně ohodnoceni a museli počítat s tím, že ta zlatá léta pro ně jednou skončí. My je tady nechceme!“ končí Okamura.

Týdeník FORUM (FORUM 24)

A já a moje sociální bublina tady pro změnu nechceme lidi otevřeně rozdmýchávající etnickou nenávist nad problémem, který má naše země mravní povinnost vyřešit.

Poslanec Lubomír Volný zvaný Flákanec to potom vidí s tlumočníky takto: „Ti lidé jsou tady pro nás nebezpeční. My je nemůžeme přivézt do ČR. Přinesli by do ČR kulturu zabíjení a náboženské nenávisti. To nejsou lidé, jejichž destinace by měla být v Evropě. Jsou to lidé, jejichž destinace by měla být v muslimském světě. Jsou nasáklí politickým islámem – a to v Evropě nepotřebujeme.“ Ten člověk zjevně nechápe, že tlumočníci naší armády pracovali PROTI islamismu.

Národní odpor – nefalšovaní náckové

Pan Filip Vávra se stal kolem roku 2000 – díky své inteligenci i fyzické kondici – mozkem a na nějakou dobu i nejdůležitější postavou Národního odporu, nebezpečné skupiny neonacistů. V roce 2001 jej ukazovali na Filosofické fakultě studentům politologie jako příklad extremisty. Dovezl do ČR zakladatele Ku-Klux-Klanu Davida Dukea. Serveru Hlidacipes.org politolog Jan Charvát řekl: „Filip Vávra patřil k nejdůležitějším ideologům, ale i organizátorům českého neonacistického hnutí. Nejprve jako mladý skinhead v 90. letech, následně jako zakladatel Národního odporu. Vždy patřil mezi hlavní ideology celého hnutí.“ Vávra také provozoval dezinformační server Středoevropan.

Na serveru e-petice se nyní objevila jedna týkající se tlumočníků. Je pod ní podepsán právě Filip Vávra, a nejde o shodu jmen. Autorství potvrdil. Co píše? To samé co uvedení předřečníci.

„V souvislosti se stahováním koaličních sil po neúspěšné operaci v Afghánistánu a postupem islamistického Tálibánu po celé zemi jsou občané ČR v posledních týdnech vystaveni hře na city. Je prý naší povinností pomoci těm, kdo pomáhali v Afghánistánu našim vojákům. Má jít hlavně o tlumočníky, ale i o další spolupracovníky. S nimi by pak mohly přijít i jejich rodiny. Tyto snahy ale musí občané ČR zcela odmítnout. Faktem ovšem je, že Tálibánem naše země, ani její občané, nebyli ohroženi nikdy. Odmítáme další hru s našimi city. Zkoušeli to se „sirotky“, nyní to zkouší s „tlumočníky“. Tlumočník by si mohl přivést celou rodinu. Z pár desítek „tlumočníků“ může být pár tisíc příchozích. Říkáme ne. Mohou jít do Pakistánu, Íránu, Turkmenistánu, Uzbekistánu, Tádžikistánu či do jiné blízké země. Ti, kterým záleží na jejich osudu, jim mohou založit sbírku. Problém „tlumočníků“ se tím vyřeší, dobrodějové udělají dobrý skutek a my ostatní, kterých se to netýká, můžeme být bez starostí.“

Jak je patrné, Vávra s Okamurou a Volným se až dojemně shodují.

Jednotná hnědopravice

Ve chvílích, kdy dopisuji tento text, bezpečnostní rada státu přislíbila, že se o tlumočníky postará. Zaplať Pánbůh. Pokud by kdokoliv z těch, kteří nám v Afghánistánu pomáhali, byl zavražděn Tálibánem, jeho krev by byla i na našich rukách.

Ovšem to, jak se proti pomoci lidem, jimž za spolupráci s naší armádou hrozí smrt, sešikovala česká hnědopravice, je poučné. Hnědý blok Okamura, Volný a Vávra s ruskou propagandou v pozadí jsou pro naši zemi možná větší nebezpečí než Tálibán.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]