Agresivní dezinformátoři skončili ve vazbě. Mají na svědomí výhrůžky i stalking

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Dvojice mediálně známých dezinformátorů Patrik Tušl a Tomáš Čermák se bude za své jednání zodpovídat. Oba muži například v době covidové pandemie pronásledovali zdravotníky, v současnosti se zaměřili na výhrůžky ukrajinským uprchlíkům. Obvodního soud pro Prahu 1 v pátek poslal Tušla s Čermákem do vazby.

Tušl byl již v lednu obviněn ze stalkingu šéfa lékařské komory Milana Kubka, připomněl server Aktuálně.cz, který přinesl informace o vazebním stíhání. Čermák byl zase NCOZ sledován kvůli propagaci terorismu.

(Týdeník FORUM)

Oba dezinformátoři nyní popírali válečné zločiny ruské armády a snažili se na sociálních sítích poštvat své podporovatele proti válečným běžencům z Ukrajiny. V pátek odpoledne soudkyně Kateřina Rybáková rozhodla, že Čermáka s Tušlem pošle do vazby.

„Oba obvinění byli vzati do vazby z důvodu obavy z pokračování v trestné činnosti,“ potvrdila Aktuálně.cz mluvčí soudu Pavla Hájková.

Státní zástupce Jan Lelek ve čtvrtek zadržení obou mužů pro Seznam Zprávy potvrdil. Policie je obvinila z hanobení národa, rasy, etnické skupiny a jiné skupiny a z podněcování nenávisti vůči skupině osob. Za tyto trestné činy jim hrozí až tři roky vězení. Druhé stíhání Čermáka za podporu terorismu může vyústit až v patnáctileté vězení, píše Aktuálně.cz.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]