Agresivní ruský hokejista Musatov skončil ve vězení pro podvod. Nezachránila ho ani jeho matka

Eric Drooker

Podvod s kryptoměnou se bývalému hokejistovi Igoru Musatovi nevyplatil. Moskevský soud totiž ruského sportovce poslal na čtyři roky do vězení, natvrdo. Potížista, který měl problémy i během své kariéry, tak doplatil na to, že chtěl vydělat na ukradených bitcoinech. Web regionálního Deníku navíc připomněl, že se sportovec také popral v baru.

Musatov se trestného činu dopustil před dvěma lety, kdy společně s dalšími podvodníky dojednal obchod za 800 tisíc dolarů. Bitcoiny, které měl vyhlédnutý kupec od skupiny dostat, ovšem nikdy neviděl. Bývalý mládežnický reprezentant Ruska však nedokázal uniknout pozornosti vyšetřovatelů.

Klec spadla 15. září, kdy byl Musatov zatčen. U soudu později všechna obvinění popřel, na jeho stranu se postavila i matka, která se pro syna dožadovala domácího vězení. Soud se ovšem nenechal přesvědčit a bývalého hokejistu poslal na čtyři roky za mříže.

Pro ty, kteří Musatova znají, to nebylo velké překvapení. Už v době, kdy se celý podvod teprve vyšetřoval, napadl obviněný ostrahu v obchodním centru. To však nebylo poprvé, kdy se průměrný hokejista dostal do potyčky s dalšími lidmi. Před devíti lety například opilý ohrožoval personál restaurace, kde oslavoval vítězství svého týmu. V dalších letech se agresivně choval i v dalším restauračním zařízení, kde ohrožoval zákazníky i zaměstnance se střelnou zbraní v ruce. 

S policií se dostal do křížku i před svým zatčením. V roce 2011 ujížděl hlídce, která ho dostihla až v momentě, když havaroval. Do vězení se ovšem Musatov překvapivě nedostal za své agresivní výstupy, ale za finanční delikt.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články