Agrofert a kyanid v Bečvě? Ministr Brabec zběsile blokuje na Twitteru

Ministr životního prostředí Richard Brabec (ilustrační foto) (ČTK)

Ministr životního prostředí Richard Brabec (ilustrační foto) | FOTO: ČTK

Když se do řeky Bečvy dostal smrtící kyanid, všichni se logicky začali ptát, zda s tím nemá něco společného firma DEZA z holdingu Agrofert. Jak se ukázalo, není to tak úplně nepravděpodobné. Je tu ale jeden bývalý zaměstnanec Agrofertu, kterého podobné spekulace rozčilují natolik, že nepříjemné tazatele rychle blokuje na Twitteru. Není to nikdo jiný než ministr životního prostředí Richard Brabec.

Obrana před Babišem (FORUM 24)

Brabec je v nepříjemné roli. Někdejší šéf Babišových chemiček nyní údajně dbá o životní prostředí. Proč Agrofert tolik potřebuje spojence právě v tomto rezortu? Protože pak bylo možné snadno ovládnout inspekci životního prostředí, která by mohla v řadě případů holdingových firem dělat potíže. Už nedělá.

Babišův člověk má teď ale problém. Otázek je mnoho, odpovědí málo a pro šéfa by třeba mohly být nepříjemné. Co s tím? Tak samozřejmě je nutné mlžit. Později ale marketingový tým nejspíše znervózněl (ono taky kdybyste náhodou týden před volbami čelili podezření, že jste otrávili řeku, nebylo by vám nejlépe), a tak začal jako o život blokovat uživatele Twitteru, kteří se ptali na vyšetřování případu a na společnost DEZA.

Ještě lepší je ale reakce samotné společnosti. „Společnost DEZA i mateřský AGROFERT podají několik trestních oznámení za pomluvu a šíření poplašné zprávy na politiky, kteří nás na sociálních sítích lživě obviňují a zneužívají této ekologické katastrofy ve svých předvolebních kampaních,“ píše se v prohlášení na stránkách Fámy a fakta, které si holding musel před časem založit kvůli tomu, že problémů v souvislosti s osobou pana majitele je příliš mnoho.

Musí to být skutečně nepříjemná situace. Brabec je tu od toho, aby jeho ministerstvo šlo Babišovi a Agrofertu na ruku. Jenže pak se stane ekologická katastrofa takového rozsahu a Brabec je tedy zároveň tím, kdo ji má řešit. Všichni se ptají, všichni mají nějaká podezření, předseda vlády raději mlčí. Tak to se pak snadno stane, že někoho zablokujete na Twitteru, když se hloupě ptá!

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]