Agrofert školí pro ANO nové politiky

Nově zvolení politici hnutí ANO, kteří vzešli z komunálních voleb v loňském roce, budou mít povinné školení. To jim poskytne jedna z částí Babišova Agrofertu. Divize regionální podpory, kterou vede Božena Hažová, zkušená novinářka, má žehlit možné problémy více než 1500 nových tváří ANO. Podle informací Svobodného fóra má divize od Andreje Babiše za úkol nejen školit, ale i najít vhodné kandidáty pro hejtmany. Ministr financí totiž vyslovil jasný požadavek. Ve volbách v roce 2016 chce získat sedm hejtmanských křesel.

Divize regionální podpory by měla u vybraných kandidátů pomáhat i s volební kampaní a řešit jejich výstupy v médiích, které by mohly poškodit hnutí. „Jsme tady skoro všichni nepolitici a neumíme v tom chodit, lidé nás volili, protože nás znají,“ prozradil Svobodnému fóru jeden z nových zastupitelů. Podle jeho slov se každý den on i jeho spolustraníci dostávají do situací, které ze svých profesí neznají. „Rozhodujeme o veřejných zakázkách, a to je někdy o ústa,“ přiznává člen hnutí ANO, profesí lékař.

Vedoucí divize se vyzná

V čele divize stojí bývalá šéfeditorka týdeníků Euro, Ekonom a Hospodářských novin. Božena Hažová před dvěma lety odešla z médií a začala pracovat pro PR agenturu Essential Communication. Tato firma se koncem roku 2012 stala vítězem tendru na zastupování ruské státní korporace pro jadernou energii Rosatom. Tato společnost hodlala spolupracovat na dostavbě Temelína. Dnes je Hažová hlavním skautem hnutí ANO, který hledá vhodné adepty na šéfy krajů.

Pozitivní mediální obraz je zaručen

Hnutí ANO v čele s Andrejem Babišem tak opět deklaruje svou touhu po moci, spojenou s potřebou předsedy mít absolutní přehled o svých podřízených. Podle nových stanov, které si delegáti odsouhlasili na sněmu minulý víkend, bude mít ANO naprostý dohled nad chováním všech svých členů. Divize pro regionální podporu ještě upraví mediální obraz zvolených politiků a na světlo se zřejmě nedostanou jejich prohřešky a chybná rozhodnutí.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner