Aj škola bude! Babiš pošle státní peníze do vesnice, kde náhodou žijí manažeři Agrofertu

ČTK

Holding Agrofert ze svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše | FOTO: ČTK

Velkou radost budou mít děti a jejich rodiče žijící ve středočeské obci Louňovice. Premiér Babiš totiž ve svém posledním Čaulidi našel po promluvě o kancléřce Merkelové také chvilku na zmínku o Louňovicích. Prý tam pošle peníze, aby dětem postavili školu. „Byli za mnou starosta Louňovic a starosta Svojetic. Chtějí stavět školu pro 540 dětí. Byl u toho Plaga. Ano, chceme to prosadit do rozpočtu. Je tam asi 4,5 miliardy,“ oznámil Andrej Babiš.

Nedlouho potom se na sociálních sítích objevila zajímavá informace vztahující se k této obci. Z veřejně dostupných zdrojů lze zjistit, že v Louňovicích bydlí šéfové pro Babiše strategické Lovochemie, konkrétně předseda představenstva Petr Cingr a místopředseda představenstva Lovochemie Jan Stoklasa.

Oba jsou jedni z mála naprosto klíčových lidí, kteří se Babišovi starají o majetek. Stoklasa prošel, nebo stále ještě je v orgánech desítek společností Agrofertu. Cingr je kromě šéfování Lovochemie také místopředsedou představenstva celého holdingu. Jméno Petr Cingr je známé také díky jeho působení v čele Svazu chemického průmyslu. V této pozici měl před časem vylobbovat, aby chemické podniky měly přístup k většímu balíku evropských peněz.

Petr Cingr je stejně jako Jan Stoklasa velmi prověřený kádr předsedy vlády. Byl pověřen vedením německých pekáren Lieken, ze kterých Agrofert vyhodil polovinu zaměstnanců, byl v orgánech Vodňanské drůbeže, Kosteleckých uzenin, Prechezy a mnoha dalších společnostech. Stále je ve vedení Preolu, lovosické chemičky, která přeměňuje řepku na tekuté dotované „zlato“ přimíchávané do nafty.

Je moc dobře, že budou mít děti v Louňovicích novou školu. A je moc dobře, že její stavbu zaplatí stát. Jen jsou tady takové zajímavé náhody.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner