Osobám, které se hluboce vciťují do Putinova nacistického režimu, už otrnulo a zase jsou ve formě. Ohledně války na Ukrajině nám vysvětlují, že se na svět nesmíme dívat černobíle, že je všechno složitější a koho všeho bijí Američané. Podílí se na tom i lidé s akademickými tituly, což ukazuje, že diplom není všechno.
Teď se na Parlamentních listech (20. 6.), kde probíhá hemžení podobných typů nonstop, vyslovil „slovenský akademik“ Eduard Chmelár.

Dvě Babišovy tváře v novém Týdeníku FORUM: populista a politik v těžkém střetu zájmů
číst článek »Akademik má jistě patřičné intelektuální zázemí. Působil také jako vedoucí Ústavu politologie Fakulty masmédií Panevropské vysoké školy v Bratislavě. Pokud by někdo nevěděl, jaké jsou kořeny tohoto podniku, stačí snad připomenout, že ho založil slovenský politik milující putinovské Rusko Ján Čarnogurský se dvěma ruskými podnikateli Alexandrem Somovem a Vasilijem Lipitským. Kvestorem školy je Aleksandr Ključnikov.
Jak je vidno, škola je založena na zdravých slovanských základech.
Z akademika Chmelára vypadávají třeba takovéto myšlenky:
„Je neuvěřitelné, když někdo začne s tím, že nákupem ruské ropy a plynu financujeme válku. My ale rozhodně neplatíme za válku! Platíme za plyn, protože potřebujeme plyn, abychom mohli provozovat ekonomiku, která nás živí a díky níž neumřeme hlady!“
Redakce PL akademika povzbudí návodnou otázkou, jak to vypadá na Slovensku, když v Česku se „v posledních týdnech množí protesty týkající se dalších narůstajících financí, které vláda průběžně posílá na konto Ukrajina… ponejvíce ve formě zbraní“.

Zahájili jsme výstavu Noviny podle Babiše. K vidění bude do konce června
číst článek »Situace je podle akademika Chmelára „stejná, ne-li ještě horší“. „Jak tvrdím dlouhodobě, náš stát má své priority špatně nastavené. Je zvrácené, když ministr dopravy oznámí, že železnice plánují zrušit třetinu vlaků a propustit stovky zaměstnanců, protože jim v rozpočtu chybí 24 milionů eur – a vláda den na to schválí další zbraně pro Ukrajinu za 21 milionů. A ty nám podle ministra obrany nebudou chybět! To je absurdní.“
O prezidentce Zuzaně Čaputové soudí, že „si zřejmě svou funkci velitelky ozbrojených sil spletla s pozicí obchodníka se zbraněmi“. „Na Ukrajině řekla, že ‚ladí detaily prodeje dělostřelectva‘. Od kdy je tohle role hlavy státu? A pak jde na tiskovku a tam si s celým svým týmem včetně mluvčího a poradců obleče tričko s nápisem ‚Za vítězství Ukrajiny‘. Považuji to za vrchol nevkusu, ve kterém si spletla svůj úřad s politickým aktivismem. Tak hysterickou Zuzanu Čaputovou jsem ještě neviděl, když nadšeným hlasem oznámila, že vidí ‚velké utrpení‘, a řekla, že včera zažila ‚asi jeden z nejemotivnějších dnů‘ ve svém životě. Hrála si na vojenskou expertku – prý podle toho, co viděla, se jedná o cílené zničení Ukrajiny Ruskem.“
Pak mluví o vině Ruska a jak „svět není černobílý“: „Vina tu jistě je, ale jakou mají vinu například naši spojenci na tom, co se za dvacet let odehrálo v Afghánistánu – nebo na to už se ptát nemáme? To máme o těchto zločinech prostě mlčet?“

Sankce EU dosud neovlivnily válečnou agresi Ruska vůči Ukrajině: Jak z nich učinit nástroj donucovací politiky?
číst článek »A následuje nutný whataboutismus ve stylu „a vy zase bijete černochy“: „Víte, je mi opravdu líto, že zním jako cynik, když jde o tak tragické události, ale dávám přednost faktům před emocionální manipulací. Stejně tak jako když někdo vytahuje v souvislosti s Ukrajinou slovo genocida. Postavit Židy či Armény (což jsou statisíce až miliony obětí) na stejnou úroveň s vraždami několika tisíc Ukrajinců, u kterých navíc není dostatečně dokázáno, zda byli primárními, nebo vedlejšími cíli útoků, je nechutné zneužívání lidské bolesti.“ A pak ještě o Iráku, Afghánistánu, jak je zvykem. Co na tom, že v obou zemích panovaly krvavé diktatury, zatímco Ukrajina je stát, kde probíhají svobodné volby.
Pak nechutný závěr: „Ale i přes všechnu tragédii musíme mít sílu říkat pravdu – tato válka není ani nejhorší, ani největší. Ona je prostě jenom nejvíce medializovaná, a mám-li říct sarkasticky – brzy bude více politických návštěv Kyjeva než skutečných obětí. Nesmíme ztrácet zrak – pokud ho ztratili ti, kteří by nás měli dostat z této krize.“
V podstatě pan Chmelár provozuje něco, co připomíná nejprimitivnější kremelskou hybridní propagandu. Připomíná ji to tak, že jde v podstatě o totožný obsah. Proč to akademik Chmelár dělá, musí vědět především on. Obvyklé možnosti jsou: 1. hloupý, 2. navedený, 3. zaplacený, 4. vydíraný, 5. trpící momentálním zatemněním mysli, 6. tajný agent CIA, který chce zesměšnit ruskou propagandu. Může se to mezi sebou i kombinovat.

Je tu novinka! Kupte si novou knihu Jana Jandourka, průvodce hledáním jistot
číst článek »Fakta jsou taková, že ruští vojáci vpadli na Ukrajinu, ne ukrajinští vojáci do Ruska. Rusové vraždí Ukrajince, a to včetně těch ruskojazyčných, vyhánějí je z domů, mučí je, deportují, uvrhávají do bídy, odpojují od ukrajinské telefonní sítě a izolují, dosazují jim okupační správce a vnucují ruské pasy. Protože si o sobě Ukrajinci myslí, že jsou Ukrajinci a nejen nějaká varianta Rusů, označí z Moskvy všechny takové za nacisty. Rusko ukradlo Ukrajině Krym a vede proti ní nevyhlášenou válku už osm let. Smrt jednotlivců z řad obyvatel na Donbasu označují za genocidu a vraždy desetitisíců Ukrajinců jsou speciální operace. Rusko připravuje hladomor v afrických zemích, který vypukne, když z blokovaných přístavů nebudou moci vyjet lodě s ukrajinskou úrodou. Upřít Ukrajincům zbraně nutné k obraně znamená, že je necháme pozabíjet a nastolit na Ukrajině okupační režim řízený zločineckou bandou působící pod firmou s názvem Ruská federace.
Tomuhle osoba Chmelár slouží a stejně tak se vyjadřují další: komunisté, činovníci SPD, Trikolory, náhle vylíhlé mírové holubice.
Musí mít všichni nějakou hodně silnou motivaci, že se takhle znemožňují nemorálním jednáním.