Akce „vypískejme Andreje“ začíná

Andrej Babiš  (Ray Baseley / se svolením autora)

Andrej Babiš | FOTO: Ray Baseley / se svolením autora

Andrej Babiš vyráží na spanilou jízdu po republice, kde má přesvědčit lidi, aby to v prezidentských volbách „hodili“ právě jemu. Aby Babišovi uvěřili, že kdyby jej zvolili prezidentem, tak tentokrát už fakt líp bude. Nestane-li se tak (anticipuji Babišovu předpokládanou argumentaci), vysvětlí, že jinak prodá SPOLU spolu s Piráty republiku Němcům, zavede povinně ve školách výuku homosexualismu, zavede kvóty na zrzavé státní zaměstnance, které bude muset každý podnik zaměstnávat, a republiku ovládnou migranti z Ukrajiny. Připomínám, to je jen mnou předpokládaný scénář Babišových vystoupení, třeba pan velkouzenář překvapí i něčím novým.

Nejen v psychiatrii platí, že nejspolehlivějším prediktorem příštího chování člověka je jeho minulé a obvyklé chování. A všeobecně platí, že Babiš bude slibovat hory i s horákama lidem, kteří jeho vládnutí ve funkci premiéra zažili a mají jasnou představu o tom, jak se Babiš osvědčil.

(Týdeník FORUM)

Takže si udělejme malou inventuru. Republika je po Babišově premiérování v katastrofálním ekonomickém stavu. Dluhy, které jeho vláda nasekala, budou splácet ještě naši vnuci. Proto lze předpokládat, že Babišovo prezidentství by dále provázelo zcela nehospodárné zacházení se státními penězi a „legitimní výdaje“ typu plateb za fotografie spolupracovnic s pávem by se staly běžnou součástí rozpočtu.

Podobně jako ve funkci premiéra i ve funkci prezidenta by asi bylo Babišovým nejdůležitějším úkolem hájit sebe sama v kauzách, jako je Čapí hnízdo – a případně dalších, které při průzkumu jeho „férových“ kšeftů ještě vyplavou. Podobně jako ve funkci premiéra by se Babiš i v prezidentské funkci obklopil bývalými manažery z Agrofertu. Tradice nepřijatelných lidí kolem prezidenta by pokračovala. Jen Mynáře s Nejedlým by nahradili nějací faltýnci.  Navíc z prezidentské funkce by měl Babiš volné ruce k boji za další dotace Agrofertu – takže pověst naší republiky v očích EU by padla ještě hlouběji, než kam ji svou politikou ohledně dotací pro sebe již dostal.

Proto by jej v každém městě, které navštíví, měla čekat skupina nefanoušků. Hodnotitelů jeho dřívějších politických kroků. A jak pan velkouzenář vyleze z auta a začne agitovat, tak by lidé začali pískat. Stačí ty maličké umělohmotné píšťalky za deset korun. Aby si Babiš všiml, že národ mu jeho lži nevěří, že vyhodnotil jeho vládnutí jako malér a za prezidenta jej většina prostě nechce. Takže prosím spoluobčany, jak se u vás objeví, pískat, pískat a pískat.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]