Aktivisté přišli bránit Českou televizi. Na místě zasahovala policie

Demonstranti u budovy ČT na Kavčích horách (Rebelové)

Demonstranti u budovy ČT na Kavčích horách | FOTO: Rebelové

Aktivistická skupina Rebelové se v neděli před polednem vydala vyjádřit svůj nesouhlas s děním v České televizi. Před několika dny Rada České televize na svém zasedání nečekaně odvolala dozorčí komisi. Lidé se obávají, že jde o další útok na nezávislost televize.

„ČT samozřejmě bráníme,“ vzkázala jedna z aktivistek, když fotografie zveřejnila na facebookové stránce. Jelikož stále trvá nouzový stav, někdo na aktivisty zavolal policii. Na místo dorazila tři auta a Rebelové byli vykázáni z pozemků České televize.

Rada ČT odvolala dozorčí komisi celkem deseti hlasy. Diskuze o této věci umožněna nebyla. Objevují se spekulace, že bude narůstat tlak rady na odvolání vedení České televize, a to včetně generálního ředitele Petra Dvořáka.

Do Rady ČT byli naposledy zvoleni tři kandidáti vládnoucí koalice ANO, ČSSD a komunistů: Hana Lipovská, která zde zastupuje někdejší komunistickou kandidátku na post prezidenta Janu Bobošíkovou, Pražskému hradu blízký moderátor Lubomír Xaver Veselý a spolupracovník Babišových Lidových novin Pavel Matocha.

Česká televize čelí v posledních letech útokům jak z okolí prezidenta či premiéra, který její novináře nazval „zkorumpovanou pakáží“, tak také z dezinformačních webů. Nejčastěji jsou kritizováni moderátor Václav Moravec a tvůrci publicistických pořadů Marek Wollner a Nora Fridrichová.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]