V pražské Lazarské ulici se v 15 hodin sešli aktivisté, kteří přišli „ocenit“ zde sídlící Generální finanční ředitelství za to, jak nevyšetřuje finanční nejasnosti svého šéfa, ministra financí Andreje Babiše. Výzva k setkání se před několika dny objevila na sociálních sítích. Akci organizovalo hnutí za veselejší placení daní.

Aktivisté na místě rozdávali symbolické korunové dluhopisy, jejichž si Andrej Babiš sám sobě prodal za jeden a půl miliardy korun, vyhnul se tak povinnosti platit daně. Kromě toho na místě promluvila například Bára Štěpánová. Na budovu Generálního finančního ředitelství následně umístila symbolickou pamětní desku „cti“, na které je uvedeno: V tomto domě začíná a končí Andrejův daňový tunel.

Vilém Besser

Nejde o jedinou akci. Například v neděli někdo promítal na budou Úřadu vlády ČR nápis: Nebuď blbej, plať daně jako Andrej. V pondělí byly také na několika místech v centru Prahy zachyceny automobily s billboardy upozorňující na to, že se Andrej Babiš pravděpodobně vyhýbá placení daní.  Podle informací serveru FORUM 24 jsou auta s polepy dílem facebookových skupin aktivistů, kteří nesouhlasí s daňovými privilegii oligarchy a ministra financí v jedné osobě.

Připravujeme videoreportáž z místa!

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

David Těšínský
David Těšínský
Další články autora