Aktivisté promítli na Pražský hrad písmeno Z. Zlo není jen v Kremlu, je mezi námi, vzkazují

Andrej Babiš a prezident Miloš Zeman (ČTK)

Andrej Babiš a prezident Miloš Zeman | FOTO: ČTK

Velké písmeno Z se objevilo na Pražském hradě a dalších místech. Aktivisté vystupující pod hlavičkou V ODBOJ označili sedm lidí za osoby škodící České republice. Vzkazují, že zlo není jen v Kremlu, ale i v České republice. Písmeno Z, kterým je označena ruská okupační technika na Ukrajině, označují za „hákový kříž 21. století a symbol zla“.

Václava Klause označili za Zbabělce a vyzvali, aby ho vyšetřovali ti, kdo ho vyšetřovat mohou. Skupina V ODBOJ požaduje také vyšetřování Tomia Okamury. Tomu na dům videomappingem promítli Z a nápis Zločinec. Spolehlivý, nezávislý a rychlý proces požadují také s Andrejem Babišem. Tomu na základnu ANO promítli Z a nápis Zloděj.

Eric Drooker

Jiřímu Ovčáčkovi vzkazují: „Tvoje lži už nikoho nezajímají.“ Na Pražský hrad mu promítli Z a nápis Zmije. Dočkali se i Vratislav Mynář a Martin Nejedlý. Prvního aktivisté označují za Záškodníka, druhého za Zlosyna. „Tebe utéct nenecháme,“ vzkázali Mynářovi. „Čeká tě kriminál, Putinův poskoku,“ dozvěděl se z videa Nejedlý.

Zemana nápisem na Pražském hradě označili za Zrádce. „Miloši Zemane, zradil jsi náš stát. Jsi kolaborant. Pošlapal jsi demokracii, Ústavu i naši minulost. Za to si zasloužíš doživotí,“ říkají V ODBOJ na adresu prezidenta.

„Člověk musí bojovat proti tomu zlu, na které právě stačí,“ vzkazují v závěru svého videa. Všechny zmíněné osoby drží podle aktivistické skupiny „Řád bílého zla“. Skupina v maskách žádá, aby byl aktivován článek 65 Ústavy ČR ve vztahu k Miloši Zemanovi. Tedy chtějí, aby poslanecká sněmovna a senát podali žalobu na Zemana kvůli velezradě.

Video má necelých 15 tisíc zhlédnutí. Přes dva tisíce sledujících posbírala skupina V ODBOJ za několik dní také na twitteru.

 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články