Zástupci Milionu chvilek se přišli s kyticí omluvit Hohlmeierové. Nepolevím, ujistila je

Michaela Lebeda předává v Bruselu květiny europoslankyni Monice Hohlmeierové  (FB Milion chvilek pro demokracii)

Michaela Lebeda předává v Bruselu květiny europoslankyni Monice Hohlmeierové | FOTO: FB Milion chvilek pro demokracii

„Je nám líto, že paní europoslankyně Monika Hohlmeier musí čelit důsledkům lží a urážek premiéra Andreje Babiše. A to jen kvůli tomu, že dělá svou práci,“ podpořil spolek Milion chvilek pro demokracii německou europoslankyni, které po urážce od českého premiéra chodí z Česka výhružné dopisy.

„Stydíme se za to, kam česká politická kultura v čele s panem Babišem klesla,“ uvádí spolek Milion chvilek pro demokracii ve statusu ke čtvrtečnímu setkání s poslankyní Evropského parlamentu za bavorskou Křesťanskosociální unii (CSU) Monikou Hohlmeierovou. Členové spolku ji navštívili v budově Evropského parlamentu v Bruselu a předali jí kytici.

Demonstrace na Letné (Pavel Hofman)

Europoslankyně gesto podpory přivítala. „Paní Hohlmeierová byla ráda. Zároveň dala najevo, že rozhodně nepoleví ve své činnosti. Podpořila aktivity spolku s tím, že je třeba vést dialog na regionální úrovni. Což je Štafeta, kterou v krajích právě organizujeme. Zahraničí se k ní také přidává a začínáme debatou v Berlíně 21. března,“ popsala deníku FORUM 24 Michaela Lebeda, která žije v Bruselu a v Milionu chvilek má na starost zahraniční projekty, jako byly akce krajanů ve světě během podzimní „Letné“, apod.

„Chceme, aby veřejnému prostoru dominovala laskavost, kritické myšlení a odvaha. Přidáváme se tedy ke stovkám našich spoluobčanů, kteří píší paní europoslankyni pozitivní vzkazy. Dnes jsme jí předali také něco pěkného,“ popsal ve čtvrtek večer své pohnutky spolek, který tak přispěl k distanci větší části české společnosti od premiérových urážek na adresu Hohlmeierové.

Michaela Lebeda předala 57leté europoslankyni na výraz podpory a sounáležitosti kytici. „Bylo to v součinnosti s týmem MCh v Praze. Krajané v Německu se začali přes den aktivovat a svolávat akce na podporu paní H. Následně kolegu napadlo, že není od věci předat europoslankyni kytici. Což se o hodinu a půl později stalo. Měli jsme štěstí, že paní H. byla v Bruselu, dnes ráno už odlétala do Mnichova,“ popsala rychle uskutečněný nápad.

Europoslankyně mezitím reagovala na projevy podpory, které jí adresují Češi na facebooku.

FB Moniky Hohlmeierové

Monika Hohlmeierová předsedá Výboru pro rozpočtovou kontrolu Evropského parlamentu, který při své misi v České republice na konci února prověřoval střet zájmů premiéra Andreje Babiše. Ten se s týmem odmítl sejít a jeho šéfce adresoval pouze urážku, když ji označil za „pomatenou“ a prohlásil o ní, že „nerozumí dotacím“.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]