Aktivistka ze Zemanovy volební místnosti: Čeští policisté mi říkali k*rvo

Angelina Diash (archiv)

Angelina Diash | FOTO: archiv

Aktivistka Angelina Diashová poskytla exkluzivní rozhovor deníku FORUM 24. V České republice se rozhodla udělat rozruch ve volební místnosti, kam dorazil prezident Miloš Zeman. Křičela, že Zeman je Putinova děvka, a to proto, že chtěla Čechy varovat před tím, koho si mohou zvolit. Zkušenost s českými policisty má bohužel velmi špatnou.

Jak jste se rozhodla pro to, že podobnou akci uděláte zrovna v souvislosti s prezidentem Zemanem?

Když jsem zjistila, že se Zeman znovu chce stát prezidentem. Je nebezpečný, jelikož je spojen s Vladimirem Putinem. Jak jsem řekla, že to Putinova děvka. Bude se chovat stále stejně, možná hůř, pokud ho zvolíte znovu.

Kdy jste Zemana zaznamenala poprvé?

My se zajímáme o dění po celém světě. Všimla jsem si ale toho, že proti Zemanovi někteří Češi protestují. Český prezident pomlouval Ukrajinu, jasně deklaroval své spojení s Putinem. A přitom Putin znamená zlo, Putin má na rukou krev, Putin je nebezpečný. Zeman je prezident demokratické země a lidé tady mohou změnit svůj osud. Chtěla jsem Čechům říci: Buďte opatrní, to, koho si zvolíte, je důležité pro vaši budoucnost.

Jak se k vám chovali čeští policisté?

Bylo to strašné. Tak zaprvé se objevil poměrně zásadní problém – téměř nikdo z nich neuměl ani slovo anglicky. Bylo také zjevné, že mnoho z nich fandí Zemanovi, a tak se na mě také podle toho dívali. Říkali mi „k*rvo“, nejprve jsem nevěděla, co to znamená, ovšem teď už to vím. Poté mi tvrdili, že nedostanu jídlo, protože žádné nemají. Později byl problém i s tím, abych se mohla osprchovat. byla jsem zavřená jako ve vězení, a když jsem vyšla ven a opět se ptala na sprchu, policista do mě strkal a říkal: „K*rva zpátky!“ Takové chování není normální.

Jak probíhal soud?

Trval velice dlouho, dostala jsem mnoho otázek. Státní zástupkyně byla žena, která se mým činem cítila zjevně velmi uražená. Neustále mi opakovala, že Zeman je starý člověk a že je nutné s ním takto jednat. Oponovala jsem tím, že na věku nezáleží, pokud chce být znovu prezidentem, tak je asi silný dost.

Jaký máte po celé akci dojem z Čechů?

Dostala jsem spousty zpráv. Mnoho lidí mi vysvětlovalo, že Češi jsou pod vlivem ruské propagandy. Jsou hluší a slepí k tomu, že Putin je vrah. Byla jsem z toho v šoku, ale už celé situaci rozumím mnohem lépe.

Jaká je aktuálně situace na Ukrajině? Jak se díváte na budoucnost?

O tom, jaká bude budoucnost, rozhodne Putin. Na Rusko jsou v současné době uvaleny sankce. Je to právě Zeman, kdo pomáhá Putinovi, aby byly zrušeny. Takovou situaci si vůbec nedovedu představit, to by pro mou zemi byla tragédie. Toho se opravdu bojím.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]