AKTUÁLNĚ: Střelba na základní škole v Kalifornii: dva mrtví a dva zranění

Eric Drooker

Na základní škole v kalifornském San Bernardinu se dnes odehrála střelba, při které zahynuli dva dospělí a dva žáci utrpěli zranění. Na Twitteru to oznámil šéf místní policie Jarrod Burguan s tím, případ je podle všeho vraždou a následnou sebevraždou. Škola upřesnila, že mezi oběťmi je učitelka.

Incident na základní škole North Park se podle Burguana odehrál ve třídě. Dodal, že policie nyní okolí prohledává, žádné další nebezpečí ale nepředpokládá.

Mluvčí sanbernardinského školního okresu Maria Garciaová událost označila za případ rodinných sporů. O zdravotním stavu dvojice zraněných dětí nejsou informace. AP uvedla, že je do nemocnice přepravil vrtulník.

Zmíněná základní škola těsně sousedí s kampusem Kalifornské státní univerzity. Univerzita v reakci na střelbu vyhlásila poplach a nařídila studentům a učitelům, aby se ukryli.

Kalifornské San Bernardino bylo v prosinci 2015 dějištěm teroristického útoku, při kterém americký radikál pákistánského původu Syed Farook se svou ženou zastřelili 14 lidí. Oba při činu zahynuli.

Událost dále sledujeme!

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner