Alarmující počet zdravotníků v USA odmítá vakcínu

Ilustrační foto (pexels.com)

Ilustrační foto | FOTO: pexels.com

Další problém týkající se koronaviru se objevil nyní, kdy se svět spoléhá na účinnou vakcínu, která šíření covidu-19 alespoň zpomalí. Právě očkování však odmítá čím dál víc lidí, ve Spojených státech jsou to podle informací deníku New York Post dokonce i zdravotníci. 

Přitom právě pracovníci ve zdravotnictví jsou první, kdo mají v USA vakcínu společnosti Pfizer dostat. Jak ovšem prozradil guvernér Ohia John Kasich, zhruba šedesát procent zdravotníků v jeho státě ji odmítá. V New Yorku se skepticky k látce vyjádřila více než polovina pracovníků EMS (Emergency medical services – Zdravotnické záchranné služby). Podobně by na tom měla být i Kalifornie a Texas.

To jsou alarmující čísla, která vyvolávají mnoho obav. Za negativním přístupem k očkování stojí podle nedávného průzkumu obava z toho, jak moc mohla politika zasáhnout do vývoje vakcíny. 

Například těhotná sestra v kalifornské nemocnici odmítla očkování s tím, že pandemii zvládne i bez něj. „Cítím, že si lidé myslí, že tu situaci zvládnou i bez vakcíny,“ řekla April Lu pro Times.

Takový přístup ovšem odborníky děsí. „Naše schopnost vrátit společnost na vyšší úroveň fungování závisí na tom, zda dokážeme ochránit co nejvíc lidí,“ řekl harvardský epidemiolog profesor Marc Lipsitch.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]