Aleca Baldwina žaluje rodina kameramenky, kterou zastřelil. Zveřejnila mrazivé video

Alec Baldwin (pixabay.com)

Alec Baldwin | FOTO: pixabay.com

Právníci rodiny Halyny Hutchinsové podali podle New York Post v úterý žalobu na herce Aleca Baldwina za neúmyslné zabití. Podle žaloby existuje sice mnoho viníků, ovšem slavný herec byl tím, kdo držel v ruce zbraň. Na tiskové konferenci právních zástupců kameramančiných příbuzných bylo odprezentováno i video, které ukazuje, jak k tragédii patrně došlo.

Animovaná verze dramatické události s názvem „Zabití Halyny Hutchinsové na natáčení filmu ‚Rust‘“ prezentuje střelbu, při níž měl Alec Baldwin 21. října 2021 zabít kameramanku a postřelit režiséra Souzu. Téměř desetiminutové video, vytvořené na počítači, ukazuje například i to, jaký je rozdíl mezi slepým a ostrým nábojem či kde se nacházeli v moment střelby všichni lidé na place.

„Je mnoho viníků, ale pan Baldwin byl osobou, která držela zbraň,“ řekl právník rodiny Hutchinsových Brian Panish na tiskové konferenci v Los Angeles. „Nese značnou část odpovědnosti, ale jsou tu i další. O tohle v našem případě půjde, o spravedlivé posouzení odpovědnosti těch, kdo jsou za nesmyslnou tragédii zodpovědní,“ dodal.

Počítačová simulace znázorňuje, jak Baldwin sedí na lavici, když vystřelí ze zbraně, která následně zasáhne Hutchinsovou, vzdálenou zhruba čtyři metry. Právníci tvrdí, že světoznámý herec chyboval, když odmítl výcvik křížového tasení zbraně, což byl typ akce, kterou měl provést ve scéně v kostele. Uvedli také, že by mělo být standardně vyžadováno, aby se v případě natáčení takto nebezpečné scény celý štáb ukryl za ochranné sklo.

Žaloba rodiny Hutchinsových je jednou ze čtyř, které Baldwinovi a producentům westernu „Rust“ míří. Hvězda filmů Beetlejuice, Hon na ponorku či Skrytá identita se brání tím, že zbraň měla být podle informací, které dostal, „studená“, což naznačuje, že obsahuje pouze atrapy nábojů. Přesto se však ukázalo, že minimálně jeden ostrý náboj, který způsobil tragédii, v ní stále byl.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články