Aleš Brichta označil Davida Kollera za obdivovatele nacismu

Eric Drooker

Rozdílné politické názory se staly důvodem k ostrému útoku zpěváka Aleše Brichty na frontmana skupiny Lucie, Davida Kollera. Rocker, známý jako velký podporovatel Tomio Okamury a odpůrce islámu, se na sociálních sítích do Kollera pustil kvůli přeložení koncertu, na kterém měl vystoupit. Brichta svého kolegu z branže mimo jiné obvinil z toho, že sympatizuje s nacismem a pohrozil mu, že se může těšit na odvetu, která kvůli neuskutečněnému vystoupení přijde.

Eric Drooker

Brichta, který se rád prezentoval na podiích při protiislámských demonstracích, zřejmě nyní nemá, kde svou nenávist šířit, a proto si našel zástupný problém, jehož pomocí dá o sobě znovu vědět. Terčem jeho útoku se stal David Koller, který se v posledních měsících projevuje názorově naprosto opačně, než Brichta. „Dozvěděl jsem se, že za vynuceným přeložením pražské zastávky koncertu Souboj rebelů z Meet Factory do KD Ládví stojí nátlak Davida Kollera na majitele Meet Factory, údajně kvůli našim koncertům s Tomášem Ortelem,“ zmiňuje na Facebooku dříve populární zpěvák.

fb-brichta

Ortel je společně se svou stejnojmennou skupinou některými lidmi považován za nebezpečnou kapelu, šířící xenofobii. „Toho Kollera, který své sympatie k nacismu dával najevo svojí podporou zrušení Benešových dekretů a vrácení majetku fašistům a válečným kolaborantům. To mi přijde jako vrchol pokrytectví cynismu a arogance,“ kritizuje Brichta. „Davide, to, že nevyjdeš se svými spoluhráči, je problém tvůj a ne celé hudební scény. Tohle byla od tebe prachsprostá sviňárna, která se ti jednou vrátí,“ dodává na svém profilu na sociální síti.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články