Alex Mynářová zaskočila za Ovčáčka. Vysvětlila, jak prezident Zeman pracuje pro stát

Zbyněk Pecák

Alex Mynářová | FOTO: Zbyněk Pecák

Prezident republiky už má zřejmě dva mluvčí. Kromě Jiřího Ovčáčka, který na Twitteru rozdává lásku a laskavost, se přidala i Alexandra Mynářová. Manželka hradního kancléře se na Facebooku pustila do obhajoby Miloše Zemana. Mnozí lidé se totiž oprávněně ptají, kde je hlava státu ve chvíli, kdy by měla občany své země uklidnit a podpořit.

Mynářová se do  kritiky Zemanových názorových oponentů pouští poměrně často. Rozhodně víc, než by se dalo od kancléřovy manželky čekat. Běžně se tak stává ve chvíli, kdy se v médiích nebo na sociálních sítích začne řešit zdravotní stav prezidenta. Nejinak je tomu i nyní.

„Často čtu na facebooku ironické poznámky o tom, že prezident Miloš Zeman ‚zmizel‘ z veřejného prostoru a nevyjadřuje se k situaci. Tedy, zde pár aktuálních informací pro ty, kteří jsou ochotni vnímat fakta,“ napsala bývalá moderátorka veřejnoprávní televize na sociální síť.

Mynářová přidala i několik dat, kdy Zeman údajně „fungoval“. Poprvé se prý vyjádřil 8. března, o týden později napsal status na Facebook. Situaci intenzivně řeší a pokud někdo nezná jeho stanoviska, mohou za to média, která slova hlavy státu nezprostředkovala.

„Prezident republiky i v této době řeší běžnou agendu – jen za poslední týden podepsal 7 zákonů, jmenoval rektora univerzity, sešel se s ombudsmanem, s ústavními činiteli,“ vypočítává Mynářová Zemanovy další aktivity. Proč ze žádné z těchto akcí neexistuje video nebo fotodokumentace nebo proč po nich prezident nepromluvil s novináři, nevysvětluje.

Nedozvěděli jsme se ani, proč Zeman nepřednesl státnický projev, který by od něj minimálně část občanů čekala. Je totiž ve vyspělé zemi zvykem, že hlava státu je první, kdo národ podpoří a uklidní.

Náš prezident to ovšem neudělal, a proto není divu, že se po něm mnoho lidí ptá a občas přitom narážejí i na Zemanův zdravotní stav. Je totiž jasné, že každá absence hlavy státu na veřejnosti může znamenat nějaké jeho problémy. Podle Mynářové je ovšem nevhodné, aby se někdo staral o to, jak se Zemanovi daří. „Opětovné narážky na zdraví prezidenta, na to, zda ‚žije‘ atd., považuji v této době přinejmenším za nevtipné,“ napsala „náhradní tisková mluvčí“ na Facebook.

⚠️ Často čtu na facebooku ironické poznámky o tom, že prezident Miloš Zeman "zmizel" z veřejného prostoru a nevyjadřuje…

Zveřejnil(a) Alexandra Mynářová dne Pondělí 16. března 2020

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner