Alexandra Udženija: Požadavek OKD na další finanční injekci je nestoudný

Alexandra Udženija, 1.místopředsedkyně ODS (ods.cz)

Alexandra Udženija, 1.místopředsedkyně ODS | FOTO: ods.cz

Těžební společnost OKD, která je od května v úpadku, požádala vládu o státní pomoc na útlum Dolu Paskov ve výši až 723 milionů korun. Peníze mají jít na odstupné propouštěným zaměstnancům a technickou likvidaci dolu. Tuto žádost považuje za skandální 1.místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija a tvrdí, že se jedná o výsměch českým občanům. Zároveň apeluje na ministra průmyslu, aby tlaku OKD odolal.

Další finanční podpora Ostravsko-karvinským dolům je pro opoziční političku nepřípustná. „I přes opakované ujišťování ministrů průmyslu a financí, že OKD již žádné peníze daňových poplatníků nebude potřebovat, požádalo OKD vládu o další finanční injekci ve výši 723 miliónů korun, zase a znovu na odstupné propuštěných zaměstnanců a samotnou likvidaci dolu,“ diví se Udženija. „Považuji tento požadavek za naprosto nestoudný a beru ho jako výsměch všem lidem, kteří už jednou ze svých kapes OKD poslali necelou miliardu, a taky všem podnikatelům a firmám, kteří bojují sami a nemohou natáhnout ruku a dožadovat se od státu peněz na záchranu,“ upozorňuje 1.místopředsedkyně ODS.

[ctete-foto]87689[/ctete-foto]

„Doufám, že si pan ministr Mládek ještě pamatuje, že první miliardový bonus pro OKD prezentoval jako půjčku, kterou by státu měla krachující firma vrátit,“ připomíná Udženija. „Je stále jasnější, že se tak nikdy nestane. Místo zjednodušování podmínek pro všechny podnikatele, investic do inovací a vzdělávání končí miliardy v černé díře OKD,“ dodává.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]