Alexandra Udženija: Výsměch pracovitým lidem je téměř dokonán

Alexandra Udženija, 1.místopředsedkyně ODS (ČTK)

Alexandra Udženija, 1.místopředsedkyně ODS | FOTO: ČTK

Peníze, které chce Andrej Babiš půjčit společnosti OKD na vyplacení mezd horníkům, jsou darem, myslí si Alexandra Udženija. První místopředsedkyni ODS také zaráží, že vláda, v rámci předvolební kampaně, slibuje horníkům také kompenzaci za propuštění. To je podle opoziční političky výsměchem pracovitým a aktivním lidem.

Jednání vlády s odboráři političku opoziční Občanské demokratické strany nemile překvapuje. „Vláda dnes přichází na jednání tripartity s návrhem, aby hornickou rentu ve výši 8 000 korun pobírali nejen propuštění horníci krachující OKD, ale i mnoho dalších z různých důlních společností,“ vysvětluje současnou situaci Udženija. „Finanční dárek 800 milionů pro OKD, který vláda schválila minulý týden, nestačí. Daňový poplatník ještě přispěje každému propuštěnému horníkovi napříč republikou na jakousi kompenzaci za to, že byl propuštěn,“ dodává.

Babišova slova vyznívají trapně

„O takovém odstupném si většina zaměstnanců může nechat zdát. Ne ale horníci, které si vláda před volbami hýčká a sype jim jeden milion za druhým. Bohužel jim ale nesype ze svého, ale z našeho,“ kritizuje ochotu vlády utrácet peníze daňových poplatníků první místopředsedkyně ODS. „Protesty ministra financí Babiše, že se nenechá horníky vydírat, vyznívají ve světle schválené miliardové finanční injekce pro OKD trapně a úsměvně. Je to on, kdo OKD miliardový dárek posílá,“ tvrdí Udženija. „Tak teď ještě renta pro propuštěné horníky a výsměch všem pracovitým a aktivním lidem je dokonán,“ shrnuje smutně.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]