Alexej Navalnyj zahájil hladovku. Chce se tak domoci potřebné lékařské péče

Alexej Navalnyj/instagram.com/navalny/

Alexej Navalnyj po svém uvěznění. | FOTO: Alexej Navalnyj/instagram.com/navalny/

„Vyhlásil jsem hladovku s požadavkem dodržení zákona, aby byl ke mně puštěn pozvaný doktor. Takže ležím hladový, ale zatím s oběma nohama,“ oznamuje Navalnyj v ručně psaném dopisu, který zveřejnili na jeho instagramu jeho právníci.

„Mám právo požadovat lékaře a dostat léky. Obojí mi odepřeli. Mé bolesti zad se nyní přesunuly do nohy. Z části pravé nohy a teď i té levé se vytrácí cit. Legrácky stranou, začíná to být znepokojivé,“ napsal.

Instagram Alexeje Navalného

„Proč vězni vyhlašují hladovku? Tuto otázku si kladou jen ti, kdo nikdy nebyli ve vězení. Zvenčí se všechno jeví složité. Ve vězení je všechno jednoduché: jinou možnost obrany nemáte,“ cituje z dopisu deník The Moscow Times. Navalnyj jej napsal ve vězeňské kolonii IK-2 v Pokrovu ve Vladimirské oblasti, která nechvalně proslula striktním režimem. Navalného vzkaz posléze publikovali na instagramu jeho právníci, uvádí Reuters.

O několik dní dříve nařkl vězeňskou službu z toho, že jej mučí spánkovou deprivací. Popsal, že jej dozorci osmkrát za noc budí.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner