Alibismus, plané výkřiky, žádná chytrá karanténa, reaguje opozice na nová opatření

Lídři opozičních stran  (screenshot YouTube)

Lídři opozičních stran | FOTO: screenshot YouTube

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch v pondělí oznámil, že ve veřejné dopravě a v některých vnitřních veřejných prostorách budou opět povinné roušky. Opoziční politici to ve svých reakcích kritizují, a to zejména v souvislosti s chytrou karanténou nebo kvůli tomu, že premiér v červnu tvrdil, že žádná plošná opatření již zavedena nebudou.

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová položila hned tři otázky: „Co si kdo slibuje od nošení roušek mimo třídu? Už hygiena zvládá chytrou karanténu? Proč jsou roušky povinné zrovna od 1. září? Tohle jsou jen některé z otázek, které má Adam Vojtěch zodpovědět. Pokračuje se ale ve způsobu komunikace z března.“

Andrej Babiš, Jan Hamáček a Roman Prymula  (ČT/F24)

Tohle je vůči učitelům i žákům hrozný alibismus. Ve třídách bez, mimo třídy s rouškami! Tohle mohl vymyslet jen někdo, kdo nemá tušení, co je dnešní škola. Nesmysl, logiku dává zavést roušky jen v případě potřeby lokálně a v celé škole. A ne tento hybrid!“ myslí si bývalý předseda KDU-ČSL a také někdejší ředitel gymnázia Marek Výborný.

„Premiér Andrej Babiš má krátkou paměť. V červnu se obořoval na opozici, že žádný plán nepotřebuje a další plošná opatření už nebudou. Od září jeho kabinet plošná opatření opět zavádí. Místo planých výkřiků měla jeho vláda spíš makat na efektivním řešení,“ připomněl přeseda Pirátů Ivan Bartoš.

„Premiér ještě v červnu sliboval, že „žádná plošná opatření“ nebudou. A výsledek vládních slibů? Nefunkční chytrá karanténa plus další pokus o paralýzu veřejného života. Plošná povinnost nošení roušek od září vzniká kvůli nemoci, se kterou je dnes hospitalizována „jen“ stovka lidí,“ napsal poslanec TOP 09 Vlastimil Válek.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]