Alibista Babiš. Za vše podle něj mohou hygienici. Vláda prý jen schvaluje

Andrej Babiš v Čau lidi (FB)

Andrej Babiš v Čau lidi | FOTO: FB

Průzkumy marketingového týmu Andreje Babiše zřejmě vyšly jinak než dosud. Lidé už asi prokoukli zmatek a neschopnost vlády v souvislosti s koronavirem. Babiš už ze sebe přestal dělat supervůdce, který řeší úplně všechno a zachraňuje mrtvé lidi. Ve svém nedělním hlášení přišel s informací, že on a jeho vláda za nic nemohou. Za vše mohou hygienici. Ti prý vše vymysleli a jeho vláda JEN schvaluje.

„Ještě jednou bych zopakoval. Všechny rozhodnutí ohledně viru dělali epidemiologové. Dělali hygienici. Nedělala to vláda. Vláda to schvalovala. Takže pokud někdo teď říká, že my jsme měli zasahovat v OKD, tak pokud někdo měl, tak to byli hygienici,“ řekl doslova premiér. Slovo chlapa.

Jednoduše je to tak, že Babiš opět svaluje svůj problém na někoho jiného. Samozřejmě, co čekat od pána, který křivě přísahal na zdraví svých dětí a některé z nich dokonce zřejmě využil pro svůj podivný byznys s Čapím hnízdem.

Proč Babiš otočil? Proč už nehraje předešlou roli supervůdce, který řídí absolutně vše? Protože lidé už nejsou vystrašení a už takového vůdce nechtějí. Přichází doba hledání viníků za zbabraná a zmatečná opatření a aktuálně hledání viníků šíření koronaviru na Karvinsku. Takže Babiš rychle couvá ze své předešlé role, už nebude několikrát denně dělat tiskovku, už se nebude tlačit za každou cenu do čela Ústředního krizového štábu, kam odmítal pustit Jana Hamáčka. Novou rolí Andreje Babiše je chudák premiér, který jen zaváděl to, co mu někdo řekl, v tomto případě hygienici. Babiš je zkrátka jeden muž z lidu, který je také naštvaný. To je role pro dnešní den.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]